Zaczynamy przygotowania do Mundialu!

W oczekiwaniu na losowanie grup rosyjskiego mundialu czeka nas mecz z wymagającą reprezentacją Urugwaju. Jest to okazja do sprawdzenia się na tle przeciwnika, prezentującego odmienny styl gry, a z takimi na pewno przyjdzie nam się zmierzyć także w Rosji.

Dzisiejsze spotkanie na Stadionie Narodowym ma też symboliczny charakter. Oficjalnie z reprezentacją pożegna się Artur Boruc, natomiast pamiątki z okazji 50 występów w narodowych barwach otrzymają Kamil Glik i Łukasz Piszczek. Wiadomo również, że Boruc opuści boisko w 44. minucie i będzie grał w bluzie z numerem 65.

Wracając do samego meczu, wszyscy na pewno będziemy patrzeć jak Polacy poradzą sobie bez swojego kapitana, który sam strzelił ponad połowę bramek w eliminacjach oraz dawał tej drużynie wiele jakości. Co więcej, trener Nawałka chce sprawdzić w tym meczu nowe ustawienie i dać szansę debiutantom, a także tym, którzy grali mniej w eliminacjach. Ten mecz można więc nazwać swoistym "przeglądem kadr" Adama Nawałki przed zbliżającym się światowym czempionatem w Rosji.

Jeśli chodzi o ekipę Urugwaju, to poza Luisem Suarezem powinniśmy zobaczyć jej najmocniejsze zestawienie, przynajmniej w pierwszej odsłonie spotkania. Warto jednak zwrócić uwagę, że ten zespół na 5 ostatnich meczów zdołał wygrać zaledwie dwa z nich. Oczywiście jest to nadal światowa czołówka, ale jeśli Polacy zagrają dobrze, to nawet bez Lewandowskiego mogą pokusić się o korzystny wynik. Pierwszy gwizdek tego starcia już o godzinie 20:45.

Przewidywane składy:

Polska: A.Boruc – J.Jach, K.Glik, T.Cionek – B.Bereszyński, J.Góralski, G.Krychowiak, M.Rybus – J.Błaszczykowski, K.Wilczek, K.Grosicki.

Urugwaj: M.Silva – M.Pereira, J.Giménez, D.Godín, G.Silva – C.Sánchez, M.Vecino, R.Bentancur, C.Rodríguez – E.Cavani, C.Stuani.

W światowym tenisie nastał kolejny ekscytujący moment – Australian...