Wybierz najważniejsze wydarzenie piłkarskie 2017!

Kończymy 2017 rok. Zagłosuj na najważniejsze wydarzenie w świecie futbolu minionego roku.

>Formularz z głosowaniem znajduje się na samym dole!<

REMONTADA BARCELONY W MECZU Z PSG

Bez wątpienia, dwumecz FC Barcelona z PSG w minionej edycji Ligi Mistrzów przejdzie do historii futbolu. Pierwsze w spotkanie w Paryżu pewnie wygrali gospodarze 4:0, nic nie wskazywało na to, że paryska drużyna wypuści awans do kolejnej rundy pucharowej. Na Camp Nou FC Barcelona od razu rzuciła się do ataku, strzelając dwie bramki w pierwszej połowie. Na początku drugiej odsłony gry, Messi wyprowadził Barcelonę na trzybramkowe prowadzenie. Kilkanaście minut później bramkę przyjezdnym strzelił Edison Cavani i wszystko wydawało się być jasne. Nic bardziej mylnego, końcówka meczu to prawdziwe show zawodników Blaugrany: dwie bramki Neymara (88’ oraz 90’+1) i na koniec, w 95 minucie meczu Sergi Roberto strzela ostatnią, szóstą bramkę dla swojej drużyny, po czym klub z Katalonii awansował do kolejnej rundy Champions League.

OBRONA LIGI MISTRZÓW PRZED REAL MADRYT

Królewscy jako pierwszy zespół w historii zdobył dwa tytuły Ligi Mistrzów pod rząd. Los Blancos w finale pokonali Juventus 4:1, po czym sięgnęli po upragniony Puchar.

ZAKOŃCZENIE KARIERY PRZEZ TOTTIEGO I PIRLO

Wiosną karierę skończyły żywe legendy włoskiego futbolu. 28 maja 2017 buty na kołku zawiesił Francesco Totti. Kilka miesięcy później wraz z końcem rozgrywek MLS, karierę zakończył Andrea Pirlo. Nikomu nie musimy przedstawiać sylwetek obu zawodników… Legendy!

AWANS NASZEJ KADRY NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Po 12 latach wracamy na Mistrzostwa Świata! Kadrowicze Nawałki w świetnym stylu przeszli eliminacje do rosyjskiego mundialu i awansowali do finałów Mistrzostw Świata z pierwszego miejsca w grupie. Warto również wspomnieć, że nasza reprezentacja na koniec roku plasuje się na bardzo wysokim, 7. miejscu w rankingu FIFA.

REKORDOWY TRANSFER NEYMARA

Transfer, który bardzo mocno namieszał w rynku transferowym. 222 miliony euro za jednego zawodnika, rekord pobity niemal podwójnie. Paryski klub był prawdziwym królem letniego polowania, drużyna prowadzona przez szejków zakontraktowała także Kyliana Mbappe za łączoną wartość 180 milionów euro.