Remis Juventusu z Tottenhamem po emocjonującym meczu!

Juventus nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia zdobytego już na początku spotkania i zremisował z Tottenhamem 2:2. Wojciech Szczęsny całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Już w drugiej minucie spotkania włoski klub wyszedł na prowadzenie. Po nieszablonowym rozegraniu rzutu wolnego, z pierwszej piłki uderzył Higuain po czym pokonał Hugo Llorisa. Trafienie można zobaczyć TUTAJ. Radość kibiców Juve była jeszcze większa kilka minut później. Po rzucie karnym Higuain miał już dwa trafienia na swoim koncie i nic nie wskazywało na potknięcie Starej Damy. Mimo dobrego wyniku, gra mistrza Włoch była zła. Po krótkim odstępie czasu, inicjatywę przejął Tottenham. Kapitalną szansę miał Harry Kane. Z kilku metrów uderzył głową na bramkę Buffona, jednak Włoch popisał się efektowną Robinsonadą. W 35' minucie angielski napastnik w końcu pokonał dużo starszego kolegę. Kane po podaniu od Alliego minął defensorów Juve i pewnie umieścił piłkę w siatce. Tuż przed końcem pierwszej odsłony spotkania Juventus mógł podwyższyć swoje prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystał Higuain, który z impetem uderzył na bramkę Llorisa. Piłka odbiła się od poprzeczki.

Początek drugiej połowy był pod dyktandem włoskiej drużyny. Zawodnicy Starej Damy mieli kilka dogodnych sytuacji na zdobycie trzeciej bramki w tym meczu, jednak nie udało im się sforsować defensywy Kogutów. Później gra ustała, gospodarze grali pasywnie, chcąc utrzymać korzystny dla siebie wynik spotkania. Anglicy dopięli swego w 72' minucie spotkania. Christian Eriksen strzałem z rzutu wolnego pokonał Buffona, który mógł lepiej zachować się podczas obrony uderzenia Duńczyka.

Wynik spotkania do końca pozostał ten sam. Juve nie zaatakowało i remisuje z Tottenhamem. Jednego możemy być pewni, będziemy świadkami niesamowitego spotkania rewanżowego na Wembley!

Juventus 2:2 Tottenham

2. Higuaín, 9. Higuaín (kar.) – 35. Kane, 72. Eriksen

Juventus Turyn: Buffon (C) – De Sciglio, Benatia, Chiellini, Aléx Sandro – S. Khedira (66. Bentancur), Pjanić, Bernardeschi – Costa, Higuaín, Mandžukić (77. Sturaro).
    Rezerwowi: Szczęsny – Marchisio, Asamoah, Rugani, Sturaro, Bentancur, Muratore.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Eriksen, Dier, Dembélé – Lamela, Kane, Alli (83. S. Heung-Min).
    Rezerwowi: Gazzaniga – Trippier, Rose, S. Heung-Min, Wanyama, Moussa Sissoko, Lucas Moura.

Sędziowie: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp – Markus Hacker (Niemicy)