Starcie Górnika z Legią na remis!

W pierwszym spotkaniu półfinałowego Pucharu Polski, Górnik zremisował z Legią 1:1. Emocji nie brakowało!

Faule, brutalność i twarda gra zagościły od początku tego spotkania. Obie drużyny grały bardzo ostro, wymieniając się faulami. Do 20' minuty arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Legii Warszawa. Nie brakowało dobrych sytuacji podbramkowych u obu drużyn, jednak bramka padła dopiero po godzinie gry. Po kilku błędach zawodników Górnika, Legia wyprowadziła dobrą kontrę, w której Vesović pokonał Loskę i wpakował piłkę do siatki. Od tego momentu Legia poczuła wiatr w żaglach i śmielej atakowała bramkę drużyny ze Śląska.

Górnik nie zagrażał bramce Cierzniaka, jednak w 75' minucie po fenomenalnym uderzeniu Kurzawy z rzutu wolnego, na tablicy wyników mieliśmy 1:1. Reprezentant Polski po raz kolejny popisywał się znakomitymi zagraniami ze stałych fragmentów gry. Gospodarze uwierzyli we własne możliwości i coraz śmielej zaczęli podchodzić pod bramkę Legionistów. Angulo, Żurkowki czy Kądzior oddawali strzał na bramkę rywala.

Rewanż w Warszawie zapowiada się niezwykle pasjonująco. Bliżej awansu na tę chwilę jest Legia, dzięki bramce w Zabrzu, jednak nie wolno skreślać drużyny prowadzonej przez Brosza.

Górnik Zabrze 1:1 Legia Warszawa