Legia wygrała Puchar Polski!

Legia Warszawa pokonała Arkę Gdynia w finale Pucharu Polski 2:1 i zdobyła trofeum!

Od początku to Legia była dominującą drużyną. Pierwszą bramkę już w 12’ minucie zdobył Jarosław Niezgoda. Zawodnicy Arki popełnili szereg błędów w szykach defensywnych, młody napastnik Legii znalazł idealną pozycję strzelecką i uderzeniem głową trafił do siarki. Warszawiacy szli za ciosem i chcieli za wszelką cenę zdobyć drugą bramkę. Arka miała pojedyncze okazje strzeleckie, jednak wszystkie strzały blokowali obrońcy Legii, lub pewnie interweniował Cierzniak.

ZOBACZ: ORYGINALNE KOSZULKI PIŁKARSKIE I LICENCJONOWANE GADŻETY NA
    PODSTADIONEM.PL

W 29’ minucie spotkania karygodny błąd we własnym polu karnym popełnił jeden z defensorów Gdynian, który podczas wślizgu minął się z piłką, ta trafia pod nogi Cafu, który pakuje ją do bramki obok interweniującego Steinborsa. Sektory kibiców Arki ucichły, zaś u Legionistów był szał i pewność, że w tym roku trofeum zostanie w Warszawie. W trakcie pierwszej połowy, Legia była zdecydowanie lepszą drużyną. W szeregach Arki jeden wielki rozgardiasz, gra bez ładu z dużą ilością błędów.

W 58’ minucie arbiter Lasyk zarządził przerwę w grze, przez dym spowodowany racowiskiem. W drugiej odsłonie gry obie drużyny nie miały dogodnych szans strzeleckich, widowisko mocno ucichło. Sędzia co raz musiał przerywać spotkanie przez race rzucane na boisko. W 71’ minucie drastycznym faulem „popisał się” Piesio, który o mało co nie złamał nogi Szymańskiemu. Arbiter skorzystał z VAR’u i pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi Arki. W samej końcówce spotkania do siatki trafił Soldecki, zapewniając honorowe trafienie Arce.

Legia po raz 19. zdobywa Puchar Polski w historii! Przypomnijmy, że mają okazję do zdobycia dubletu w tym sezonie.