Rosja pokonuje Arabię na start Mundialu!

A jednak! Sborna wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i pokonała Arabię Saudyjską aż 5:0 !!!!!

Po ładnej i widowiskowej ceremonii otwarcie Mundialu, Nestor Pitana rozpoczął pierwszy mecz XXI Mistrzostw Świata. Początek był mocno niemrawy, przeważała Rosja, jednak w grze obu drużyn panował olbrzymi chaos. W 12. minucie spotkania padł pierwszy gol, autorstwa Jurija Gazingkijsego. Rosjanin świetnym strzałem głową po centrze Golovina pakuje piłkę w siatce, bramkarz Arabii Saudyjskiej był kompletnie bez szans. Gospodarze przejęli całkowicie inicjatywę i ciągle atakowali bramkę Majúfa.

W 24' minucie Czerczesow musiał awaryjnie zmienić zawodnika, Ałan Dzagojew doznał kontuzji mięśnia dwugłowego, w jego miejsce pojawił się Denis Czeryszew. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Rosja oddała dobry strzał na bramkę rywala… który zakończył się golem! Czeryszew, który pojawił się na placu gry wywalczył akcję w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Gol do szatni i stadion w Moskwie oszalał!

Zobacz: koszulka reprezentacji Brazylii na MŚ 2018

Druga połowa zaczęła się od natarcia Rosjan. "Goście" mieli kilka dobrych akcji, jednak ani razu nie zagrozili bramce Akinfieeva. Po godzinie gry Arabia miała najlepsza sytuację w tym meczu, o centrze z prawego skrzydła uderzenie na wślizgu z kilku metrów oddał Alsahlawi, ale minimalnie chybił celu.

W 71' minucie "Sborna" dokonała dzieła zniszczenia i wpakowała trzecią bramkę! Tym razem trafia Dziuba… który pojawił się na boisku dwie minuty wcześniej! Czerczesow miał niesamowity nos do zmian w tym meczu, gdyż dwóch zmienników wpisało się na listę strzelców. W 90 minucie piękne trafienie dołożył Czeryszew, Rosja ostatecznie roznosi rywala aż 4:0!

Nikt nie oczekiwał tak dobrego meczu Rosjan. Zaprezentowali solidny i momentami efektowny futbol, rywal nie miał nic do powiedzenia.

Rosja 5:0 Arabia Saudyjska

12. Gazinskij (Golovin), 43. Czeryszew (Zobnin), 71. Dziuba (Golovin), 90. Czeryszew, 90+ Golovin

Rosja: Akinfiejew (C) – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaszewicz, Żyrkow – Gazinskij, Zobnin – Samiedow (65. Kuzjajev), Dzagojew (24. Czeryszew), Golovin – Smolov (70. Dziuba).
    Rezerwowi: Luňov, V. Gabulov – Siemionow, Czeryszew, Kuzjajev, Kudrjašov, Granat, Alexej Mirančuk, Anton Mirančuk, Jerochin, Dziuba, Smolnikow.

Arabia Saudyjska: Majúf – Braík, Os. Havsáví (C), Om. Havsáví, Šahrání – Davsárí, Utajf (64. Muválad), Faradž, Džasím, Šahrí (73. Bahabrí) – Šáhlaví (85. Asírí).
    Rezerwowi: Musáilim, Uvaís – Harbí, Buláihí, Bahabrí, Chaíbrí, Kanú, Chaibárí, Mudžahví, Muválad, Asírí, M. Havsáví.