Kolejna sensacja na mundialu!

Kolejna sensacja w Rosji. Tym razem największy faworyt, Brazylia, remisuje ze Szwajcarami 1:1.

Brazylia od początku konstruowała ataki pozycyjny, rozgrywając futbolówkę na własnej połowie. Mimo to, od pierwszego gwizdka sędziego mecz nie porywał. W 10' okazji bardzo dobrą okazję strzelecką miał Paulinho, jednak piłka powędrowała tuż obok słupka. Po dziesięciu minutach zobaczyliśmy pierwsze trafienie tego wieczora. Coutinho niesamowitym strzałem zza pola karnego pokonał Sommera. Bez dwóch zdań, trafienie Brazylijczyka będzie brane pod uwagę w wyborze najpiękniejszego gola turnieju.

W zasadzie, to była jedna z najnudniejszych pierwszych odsłon tego turnieju. Do ostatniego gwizdka nie było ANI JEDNEGO celnego strzału po obu stronach. Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazję miał Thiago Silva, jednak piłka po jego uderzeniu leci powyżej bramki.

Warto zaznaczyć, że Helweci idealnie wykluczyli z gry Neymara, który nie miał żadnego pola do popisu.

Zobacz: koszulka reprezentacji Brazylii na MŚ 2018

Druga połowa ruszyła pod dyktando Szwajcarów. Pięć minut po rozpoczęciu gry, europejska drużyna doprowadziła do remisu! Shaqiri dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłka trafia do niepilnowanego Zubera, ten prostym uderzeniem głową pakuje piłkę w siatce!

Brazylijczycy dalej konstruowali swoje akcje, jednak szczelna defensywa Szwajcarów nie pozwoliła im zaatakować bramkę strzeżoną przez Sommera. Coutinho kilkukrotnie próbował strzałów z dystansu, jednak większość prób kończyła się na wybijaniu przez rywali.

Jesteśmy świadkami kolejnej, dużej niespodzianki. Szwajcarzy ostatecznie wytrzymali i dowieźli remis do końca.

Brazylia 1:1 Szwajcaria

20. Coutinho – 50. Zuber (Shaqiri)

Brazylia: Alisson – Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (C) – Paulinho (67. Renato Augusto), Casemiro (60. Fernandinho), Coutinho – Willian, Jesus (79. Firmino), Neymar.
    Rezerwowi: Cássio, Ederson – Filipe Luís, Geromel, Costa, Renato Augusto, Marquinhos, Fernandinho, Firmino, Taison, Fagner.

Szwajcaria: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Behrami (71. Zakaria), Xhaka – Shaqiri, Džemaili, Zuber – Seferovic (80. Embolo).
    Rezerwowi: Mvogo, Bürki – Moubandje, Elvedi, Lang, Embolo, Freuler, G. Fernandes, Zakaria, Gavranović, Drmić, Djourou.