Remis Danii z Australią

Dania po nie za bardzo ciekawym spotkaniu remisuje z Australią 1:1

Już w pierwszych sekundach spotkania byliśmy świadkami pierwszego przewinienia na Dalsgaardzie. Chwilę później pierwsze uderzenia na bramkę Ryana oddał Christensen, jednak jego strzał zdecydowanie minął bramkę strzeżoną przez zawodnika Brighton. Swoją szansę miała również Australia. Strzał Leckie po wrzutce z rzutu rożnego minął bramkę Schmeichela. Już w siódmej minucie mieliśmy pierwsze trafienie, a autorem bramki jest Christian Eriksen. Świetna akcja perfekcyjnie zakończona strzałem przy dłuższym słupku Mathew Ryana. Po tym gongu Australijczycy próbowali jak najszybciej doprowadzić do remisu, stosując wysoki pressing na piłkarzy Danii. Mimo prób wyjścia z piłką, Australijczykom na początku spotkania kompletnie nic nie wychodziło. Dopiero w 21. minucie działo się coś warte uwagi. Skrzydłowy Sisto próbował pokonać Mathiew Ryana, jednak golkiper Australii bez żadnego problemu złapał futbolówkę. W 24. minucie miała miejsce groźna wrzutka w pole karne przez Poulsena, a będący na pozycji środkowego napastnika Jorgensen minimalnie minął się z celem. Po chwili dominacji ekipy ze Skandynawii nadszedł czas na atak Australijczyków. Robbie Kruse próbował oddać strzał zza pola karnego, jednak w ostatniej chwili strzał został zablokowany przez Andreasa Christensena.

Zobacz: koszulka reprezentacji Brazylii na MŚ 2018

W 37. minucie Australijczycy mieli znakomitą szansę na wyrównanie. Arbiter odgwizdał rzut karny dla gości po ewidentnym zagraniu ręką przez Poulsena, a rzut karny na bramkę zamienił Mile Jedinak. Przy okazji skrzydłowy Danii otrzymał żółtą kartkę. Arbiter do pierwszych 45 minut dorzucił dwie minuty. Po zakończeniu doliczonego czasu gry sędzia zaprosił obie drużyny do szatni. Druga połowa rozpoczęła się od ataków Danii. Sisto próbował pokonać bramkarza, jednak w ostatniej chwili jego strzał został zatrzymany przez jednego z defensorów Australii. Kilka chwil później Aziz Behich dograł piłkę w pole karne, niestety jego podanie nie znalazło adresata. Pierwsza zmiana w tym spotkaniu miała miejsce w 58. minucie. Boisko opuścił Poulsen, a pojawił się na nim Braithwaite. Druga zmiana w zespole Duńskim. W 69' minucie Cornelius pojawił się za Jorgensena. Zmianę taktyczną przeprowadzono również w zespole Australii. Kruse opuścił boisko, a pojawił się na nim Arzani. Na ostatnie dwadzieścia minut mecz nabrał tempa. Ponownie Sisto próbował pokonać Ryana, jednak kolejny raz naturalizowany Duńczyk nie znajduje drogi do bramki. Kolejna zmiana w reprezentacji Australii. Tomi Jurić za Andrewa Nabbouta. Australijczycy próbowali przenieść szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dobitnie pokazywały to statystyki. Wymienili oni zdecydowanie więcej celnych podań. Kolejna akcja ze strony Australijczyków. Świetna, indywidualna akcja Arzaniego, jednak podanie 17-latka nie znajduje adresata. Ostatnia zmiana w drużynie gości miała miejsce w 82. minucie. Boisko opuścił Rodić, a pojawił się na nim Jackson Irvine. Kolejna świetna okazja młodego Arzaniego. Próbował on strzału z lewej strony boiska, jednak świetną paradą wykazał się Kasper Schmeichel. Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry. Po tym czasie sędzia zakończył to spotkanie. Dania remisuje z Australią 1:1 i wciąż obie ekipy mają szansę na wyjście z grupy.

DANIA: Kasper Schmeichel – Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jens Stryger – Lasse Schone, Thomas Delaney, Christian Eriksen – Pione Sisto, Yurary Poulsen ( 59' Martin Braithwaite) , Nicolai Jorgensen ( 69' Andreas Cornelius).

AUSTRALIA: Mathew Ryan – Josh Risdon, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Aziz Behich – Mile Jedinak, Tom Rogic ( 82' Jackson Irvine) , Aaron Mooy – Mathew Leckie, Andrew Nabbout ( 73' Tomi Jurić) , Robbie Kruse ( 69' Daniel Arzani)