Co za mecz! Francja melduje się w ćwierćfinale!

Kto nie oglądał niech żałuje, perfekcyjne spotkanie w Kazaniu! Francja pokonała Argentynę 4:3 i melduje się w ćwierćfinale!

Już początek meczu wskazywał, że będzie to niesamowite spotkanie. W pierwszych minutach meczu prowadzenie mogła objąć Francja, jednak piłka uderzona z rzutu wolnego przez Griezmanna huknęła w poprzeczkę. W 13. minucie, Rojo faulował Mbappe we własnym polu karnym. Do piłki podszedł Antoine Griezmann, który pewnym strzałem pokonał golkipera rywala.

Pod koniec pierwszej połowy Argentyna wyrównała wynik spotkania. Niesamowitym uderzeniem popisał się Angel di Maria, który perfekcyjnie uderzył piłkę zza pola karnego. Hugo Lloris nie miał nic do powiedzenia, mimo efektywnej robinsonady nie sięgnął piłki, która zmierzała w światło bramki. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Argentyna wyszła na prowadzenie. Po strzale Messiego piłka odbiła się od Mercado, Lloris został całkowicie zmylony i wzrokiem odprowadził piłkę. Kibice Albicelestes oszaleli ze szczęścia, ich pupile wychodzą na prowadzenie.

Radość trwała równe dziesięć minut. W 58. minucie NIESAMOWITYM trafieniem popisał się młody zawodnik Benjamin Pavon. Ciężko znaleźć jakikolwiek pasujący przymiotnik, by opisać trafienie Francuza. Kapitalne uderzenie z woleja dało wyrównanie Trójkolorowym. Potem było już tylko lepiej. Dwie bramki strzelił Kylian Mbappe, który niewątpliwie jest gwiazdą dzisiejszego popołudnia w Kazaniu.

Końcówka była niesamowicie gorąca! Sergio Aguero trafił kontaktową bramkę i kilka minut przed końcem spotkania Argentyna ruszyła do maksymalnej ofensywy. Niestety, zabrakło czasu, by wyrównać wynik spotkania.

Francja pokazała klasę i zamknęła usta wszystkim niedowiarkom, którzy nie wierzyli w ich umiejętności. Argentyna mogła pokazać się ze znacznie lepszej strony, gdyż w niektórych akcjach ułatwili grę swoim rywalom.

Francja 4:3 Argentyna

Francja: Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Hernández – Kanté, P. Pogba – Mbappé, Griezmann (83. Fékir), Matuidi (76. Tolisso) – Giroud.
    Rezerwowi: Mandanda, Aréola – Kimpembe, Lemar, O. Dembèlé, Tolisso, N'Zonzi, Rami, Fékir, Sidibé, Thauvin, Mendy.

Argentyna: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo (46. Fazio), Tagliafico – E. Pérez (65. Agüero), Mascherano, Banega – Pavón (75. Meza), Messi (C), Di María.
    Rezerwowi: Guzmán, Caballero – Ansaldi, Biglia, Fazio, Acuňa, Higuaín, Meza, Salvio, Agüero, Lo Celso, Dybala.