Usypiające widowisko. Remisujemy z Irlandią

W pierwszym spotkaniu po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera, Jerzego Brzęczka, zremisowała w Bolonii z Włochami 1:1. Przypomnijmy, że mecz odbył się w ramach Ligi Narodów UEFA. Tym razem Polacy musieli stawić czoła w towarzyskim spotkaniu Irlandii.

Polacy po meczu z popularnymi "Azzurri" mimo remisu zagrali dobry mecz, więc pozytywne nastawienie do spotkania z pewnością im towarzyszyło. Niestety podopieczni Martina O'Neila wyszli na murawę nieco przybici. Rywal polskiej ekipy skompromitował się ostatnio z Walią, dlatego słabego przygotowania mentalnego nie trzeba było zbytnio tłumaczyć, ale również wpływ na to miały konflikty wewnątrz reprezentacji. Pewnym zaskoczeniem w drużynie "Orłów" był brak Roberta Lewandowskiego od samego początku meczu. Szansę w ataku dostał Krzysztof Piątek, którego wspomagał Milik.

W pierwszych minutach można było zauważyć braki dokładności w grze zarówno u jednej drużyny jak i drugiej. Nerwowe akcje cały czas kończyły się prostymi stratami. Ekipy próbowały grać na pamięc, ale nie wychodziło to jednak tak, jak na pewno sobie zakładali obaj selekcjonerzy. Trzy dobre okazje miał Arkadiusz Milik, jednak ostatecznie jego strzały nie znalazły drogi do siatki. Podopieczni O'Neila przez pierwsze 30 minut grali bardzo pewnie w defensywnie i blokowali wszelkie ataki Polaków. Byliśmy również świadkami agresywnego pressingu narzucanego przez naszych rywali.Dobrą szansę miał też Kamiński. Z 13 metrów oddał groźny strzał i może gdyby nie trącenie piłki przez Krychowiaka padłby gol na 1:0. Piłka zmierzała w światło bramki, ale defensywny pomocnik Lokomotiwu Moskwa niefortunnie zmienił kierunek lotu piłki.

Podsumowując, pierwsza częśc gry na stadionie we Wrocławiu nie dała nam dużych emocji. Zakończyła się bezbramkowym remisem. W przypadku "Biało-Czerwonych" nie wszystko funkcjonowało tak jak należy… Gra praktycznie przez całą pierwszą połowę toczyła się w środkowej strefie boiska, ale nie było widać dominacji Polaków… Kibice raczej nie byli zachwyceni, ponieważ na murawie było zdecydowanie nudno.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze reprezentacji Irlandii. Dynamiczna akcja naszych rywali spowodowała lekkie zachwianie w szykach defensywnych. Irlandczycy przejęli inicjatywę po czym oddali celny strzał, z którym bezproblemowo poradził sobie Wojciech Szczęsny. Chwilę później bramkarz Juventusu FC musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Niestety od 53.minuty Polacy przegrywali 0:1.Dośrodkowanie z prawego skrzydła tuż przed bramkę, gdzie wbiegało trzech zawodników. Piłkę głową do siatki skierował  debiutant Aiden O'Brien.

Podopieczni Martina O'Neila pokazywali się w drugiej połownie dużo lepiej niż "Biało-Czerwoni". Widać było gołym okiem, że objęcie prowadzenia podbudowało ich na duchu. Grali prostą i skuteczną piłkę jednocześnie zmuszająć Polaków do błędów. Trzeba przyznać, że mieliśmy kilka dobrych sytuacji w drugich 45. minutach, ale brakowało dynamiki i zaangażowania by wykończyć wypracowane warianty. Dopiero pod koniec meczu reprezentacja Polski strzeliła bramkę wyrównującą! Na listę strzelców po asyście Milika wpisał się  Mateusz Klich. Mecz zakończył się remisem z drużyną  "The Boys in Green" 1:1.

Polska 1:1 Irlandia

Sędzia główny: Boris Marhefka (Słowacja)

BRAMKI: 53' Aiden O'Brien (IRL) – 87' Mateusz Klich (POL)

POLSKA: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik (61'Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Arkadiusz Reca (71'Arkadiusz Pietrzak) – Rafał Kurzawa (46' Damian Kądzior), Grzegorz Krychowiak (71'Damian Szymański), Karol Linetty, Kuba Błaszczykowski(81'Przemysław Frankowski) – Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek (61'Mateusz Klich).

REZERWOWI: Łukasz Skorupski, Łukasz Fabiański, Rafał Pietrzak, Jan Bednarek, Jacek Góralski, Damian Szymański, Adam Dźwigała, Robert Lewandowski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Bartosz Bereszyński, Przemysław Frankowski

IRLANDIA: Darren Randolph – Richard Keogh, John Egan, Kevin Long – Cyrus Christie, Enda Stevens, Jeff Hendrick (56'David Meyler), Shaun Williams (71'Conor Hourihane), Callum O'Dowda – Callum Robinson(63'Graham Burke),  Aiden O'Brien (81'Daryl Horgan).

REZERWOWI: Colin Doyle – Sean McDermott, Shane Duffy, Ciaran Clark, David Meyler, Graham Burke, Daryl Horgan, Matt Doherty, Conor Hourihane, Alan Judge, Ronan Curtis