Remis w hicie kolejki Ekstraklasy!

Wszystko wskazywało na to, że Jagiellonia wygra to spotkanie 1:0. Legia w ostatnich minutach spotkania wyrównała wynik meczu.

Białostoczanie fantastycznie weszli w to spotkanie, gdyż już w pierwszej minucie Runje zdobył bramkę po strzale głową. Klub z Białegostoku kontrolował przebieg gry przez całą pierwszą połowę, tworząc kilka bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich. Legia próbowała wyrównać wynik spotkania przez kontrataki, jednak próby te bardzo dobrze blokowali defensorzy Jagi, oraz bardzo dobrą formą popisał się bramkarz Kelemen.

Początek drugiej połowy był nieciekawy. Gra toczyła się w środkowej części boiska, zaś żadna z drużyn nie zagroziła bramce rywala. Dopiero w 63. minucie Jagiellonia mogła podwyższyć wynik spotkania, jednak piłka po uderzeniu Karola Świderskiego uderzyła  słupek. Wszystko wskazywało, że to gospodarze wywalczą w tym spotkaniu trzy punkty. W ostatnich minutach spotkania stan gry wyrównał Sandro Kulenović.

Oba kluby podzieliły się punktami, jednak na fotelu lidera zasiadła Jagiellonia z 24 punktami na koncie, tuż za nią plasuje się Legia Warszawa z jednym punktem mniej.

Jagiellonia Białystok 1:1 Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Romanczuk (C) – Frankowski (90+2. Machaj), Pospisil (59. Poletanović), Novikovas – Świderski (72. Bezjak).
    Rezerwowi: Sandomierski – Böðvarsson, Klemenz, Poletanović, Grzyb, Machaj, Bezjak.

Legia Warszawa: Malarz (C) – Vešović (82. Kulenović), Jędrzejczyk, Wieteska, Hloušek – Antolić (46. Kante), Cafú – Szymański, Martins, D. Nagy – Carlitos (69. Kucharczyk).
    Rezerwowi: Majecki – Astiz, Stolarski, Pazdan, Kulenović, Kante, Kucharczyk.