Piątek znów strzela a Genoa się kompromituje!

Polski napastnik wraca na swoje właściwe tory! Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki w pucharowym meczu przeciwko Virtusowi Entella! III ligowiec wykopał Genoę z Pucharu Włoch!

Mimo, że Genoa była pewnym kandydatem do wygrania tego starcia, trzecioligowiec wyeliminował zespół Polaka! Klub z Serie A zaczęła spotkanie u siebie słabo, bowiem już w 20. minucucie Simone Icardi strzelił gola na 1:0 dla gości. Wyrównał 7 minut później Piątek, który wykorzystał rzut karny. W 83. minucie Icardi wpakował piłkę do siatki na 2:1, ponownie zapachniało sensacją. Goście prowadzili jednak jeszcze krócej niż przy wyniku 1:0, bowiem w 86. minucie wyrównał ponownie Piątek, ponownie trafiając z rzutu karnego.

W serii jedenastek już w pierwszym strzale zawiódł Daniel Bessa. Co prawda po chwili pomylił się też Riccardo Baroni z Virtusu Entella, ale potem obie ekipy strzelały bezbłędnie. Aż do Lapaduli, który nie zdołał wyrównać na 7:7 w karnych i to III-ligowiec mógł cieszyć się z awansu. A Genoa musiała przełknąć gorycz porażki u siebie.

Przeciwnik nie należał do wymagających, jednak dwie bramki zdobyte przez Krzysztofa Piątka z pewnością podniosą morale napastnika po dość trudnym okresie posuchy bramkowej.