Puchar Copa Libertadores dla River Plate!

River Plate pokonało (3:1) (1:1) Boca Juniors w rewanżowym spotkaniu finału Copa Libertadores i sięgnęło po mistrzowski tytuł!

Pierwsze spotkanie finałowe pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem (2:2). Rewanżowe miało zostać rozegrane dwa tygodnie temu (24 listopada), ale zostało przełożone ze względu na bezpieczeństwo. Cała sytuacja spowodowana była zamieszkami i atakiem kiboli River Plate na autokar Boca Juniors, który jechał razem z zawodnikami. Ostatecznie podjęto decyzję, że mecz zostanie rozegrany  na Półwyspie Iberyjskim w stolicy Hiszpanii na Santiago Bernabeu.

Już w pierwszych 45. minutach Boca objęła prowadzenie po bramce Dario Benedetto, a ich rywale znaleźli się w trudnej sytuacji, ponieważ aby zdobyć Copa Libertadores musieli odpowiedzieć przynajmniej jedną bramką. Szczęście się uśmiechnęło do nich po przerwie, a dokładnie w 67'minucie meczu. Do wyrównania doprowadził Lucas Pratto po asyście Ignacio Fernandeza.

Spotkanie w regulaminowym czasie nie przyniosło rozstrzygnięcia. W dogrywce River Plate przejęło inicjatywę i strzeliło dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Juan Quintero oraz Gonzalo Martinez.

Gole: Pratto 68', Quintero 109', G. Martinez 120+2',  Benedetto 44'

River Plate: Franco Armani – Gonzalo Montiel (73' Camilo Mayada), Jonathan Maidana, Javier Pinola, Milton Casco – Leonardo Ponzio (58' Juan Fernando Quintero) – Ignacio Fernandez (111' Bruno Zuculini), Enzo Perez, Exequiel Palacios (97' Julian Alvarez), Gonzalo Martinez – Lucas Pratto.

Boca Juniors: Esteban Andrada – Julio Buffarini (111' Carlos Tevez), Carlos Izquierdoz, Lisandro Magallan, Lucas Olaza – Nahitan Nandez, Wilmar Barrios, Pablo Perez (89' Fernando Gago) – Sebastian Villa (96' Leonardo Jara), Dario Benedetto (62' Ramon Abila), Cristian Pavon.

fot: Squawka – Twitter