Kapitalny mecz na Anfield. Shaqiri bohaterem „The Reds”

Liverpool FC w 17. kolejce angielskiej Premier League pokonał przed własną publicznością Manchester United 3:1 (1:1).

Mecz od samego początku był bardzo dynamiczny. Piłkarze Liverpoolu przejęli inicjatywę i bardzo przycisnęli ekipę José Mourinho zakładając wysoki pressing. Praktycznie cały czas przebywali na połowie przeciwnika i nie pozwalali im na wyprowadzenie żadnej kontry. Obrona "Czerwonych Diabłów" była po prostu bezradna. Warto dodać, że strzały niestety nie były na tyle skuteczne, by zagrozić bramce strzeżonej przez hiszpańskiego golkipera i większość piłek lądowała na trybunach Anfield. W 24' minucie wreszcie padł zasłużony gol dla drużyny Jürgena Kloppa. Fabinho bardzo solidnie dograł piłkę za plecy obrońców, a Sadio Mané po przyjęciu futbolówki tylko dopełnił formalności nie dając żadnych szans de Gei. W 33'minucie goście dość niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Po prostym dośrodkowaniu Lukaku w pole karne Alisson popełnił wielki błąd odbijając piłkę przed siebie, a nabiegający Lingard bez zastanowienia wpakował futbolówkę do siatki. Mimo wyrównanego wyniku, piłkarze Manchesteru w pierwszej połowie nie mieli żadnych argumentów w ofensywie.

CZYTAJ NA FOOTBAR: FENOMENALNA INTERWENCJA JANA BEDNARKA! [WIDEO]

W drugiej połowie mieliśmy podobny obrazek jak z pierwszej części gry. Zdecydowanie było widać dominację piłkarzy "The Reds", a "Czerwone Diałby" nie były w stanie przebić się pod pole karne gospodarzy. Trzeba przyznać, że Klopp dokonał znakomitej zmiany w 70'minucie meczu. W miejsce Keity wpuścił Shaqiriego, który dosłownie chwilę później dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. "United" nie mogło się podnieść po bramkach doświadczonego Szwajcara. Końcowy rezultat to 3:1.

Liverpool FC 3:1 (1:1) Manchester United

Bramki: 24'Mané, 73',81'Shaqiri (LIV) – 33' Lingard (MU)

Liverpool FC: Alisson – Clyne, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Keita (70'Shaqiri), Mané (84'Henderson), Salah, Firmino
    Rezerwowi: Mignolet – Henderson, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Camacho

Manchester United: de Gea – Dalot (46'Fellaini), Smalling, Victor Lindelöf, Darmian, Herrera (79'Martial), Matić, Rashford, Lingard (85'Mata), Young, Lukaku
    Rezerwowi: Romero – Bailly, Valencia, Fellaini, Mata, Pogba, Martial