Lazio w półfinale Coppa Italia!

Po ostatnim spotkaniu fazy ćwierćfinałowej Coppa Italia między Interem i Lazio, znamy komplet półfinalistów tych rozgrywek.

Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie od początku nie rozpieszczał kibiców. Lepiej prezentowali się piłkarze  gości, a swoje szanse mieli Ciro Immobile i Luis Alberto, jednak nie udało im się zdobyć bramki i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0.

Drugą część spotkania zaczęła się również nieco ospale i dopiero sytuacja w 62. minucie, gdy Candreva zmarnował doskonałą okazję, nie trafiając z bliskiej odległości, nieco ożywiła tempo meczu. W 88. minucie na placu gry zameldował się Felipe Caicedo, który chwilę później mógł dać wygrana zespołowi z Rzymu, jednak przegrał pojedynek ze świetnie dysponowanym Handanovičem. Chwilę później zakotłowało się pod drugą bramką, ale piłki do siatki nie potrafili skierować ani Matteo Politano, ani Lautaro Martinez.

Regulaminowe 90. minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc obie ekipy czekała dogrywka. Drużyny Interu i Lazio próbowały przechylić szalę na swoją korzyść, ale dopiero w 108. minucie Ciro Immobile wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Gdy wydawało się, że nic już nie może się wydarzyć, Stefan Radu otrzymał czerwoną kartkę za faul w „szesnastce”, a Mauro Icardi wykorzystał "jedenastkę", przedłużając mecz o serię rzutów karnych. W nich ostatecznie lepsi okazali się goście i to oni awansowali do półfinału Pucharu Włoch, w którym zagrają z Milanem.

Inter 1:1 (3:4 k.) Lazio
    Bramki: (124. Icardi) (108. Immobile)

Inter: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Asamoah – Brozović, Gagliardini (46. Vecino), Jao Mario (81. Lautaro) – Candreva (106. Nainggolan), Icardi, Politano (106. Soares)

Lazio: Strakosha – Wallace (70. Bastos), Acerbi, Radu – Marušić, Milinković-Savić, Leiva, Alberto (101. Parolo), Lulić (80. Durmisi) – Correa (88. Caicedo), Immobile

Autor: Mateusz Ditrich