Górnik Zabrze przyćmił powrót Kuby Błaszczykowskiego. Świetny debiut Matrasa

Górnik Zabrze pokonuje na własnym boisku Wisłę Kraków 2:0. Obie bramki zdobył debiutujący Mateusz Matras.

Górnik zaczął błyskawicznym pressingiem, już w 47 sekundzie spotkania piłka trafiła do siatki Wisły, jednak gol nie został uznany. Łukasz Wolsztyński w momencie otrzymania podania znajdował się na pozycji spalonej, co potwierdziła wideo weryfikacja. Co się odwlecze, to nie uciecze… dziesięć minut później Górnik objął prowadzenie po sensacyjnym trafieniu Matrasa, dla którego jest to pierwszy mecz w barwach Górnika Zabrze. Gracz otrzymał świetnie podanie od Jimeneza i głową wpakował piłkę do siatki.

Wisła atakowała, jednak nie potrafiła pokonać Chudego w bramce Zabrzan, nowy nabytek śląskiego klubu prezentował się z bardzo dobrej strony, nie popełniając żadnego większego blędu. Gospodarze w 37. minucie spotkania podwyższyli prowadzenie, Matras po raz drugi zaskoczył w tym meczu i znów wpisał się na listę strzelców.

Katastrofalnie grała defensywa Wisły, która nagminnie traciła krycie, zawodnicy ospale wracali pod swoją bramkę i brakowało asekuracji od zawodników z drugiej linii. Na duży plus zasługuje natomiast Sławomir Peszko, który od początku spotkania był nieustępliwy i miał nawet dogodną sytuację strzelecką.

W drugiej połowie gra mocno przystopowała, futbolówka krążyła przede wszystkim na środku boiska. Nie zobaczyliśmy już goli, jednak obie drużyny miały kilka dobrych sytuacji aby podwyższyć stan meczu.

Jak zagrał Kuba? Poprawnie, choć zdecydowanie sympatycy Białej Gwiazdy oczekiwali od niego nieco więcej. Zanotował kilka dobrych podań, dośrodkowań oraz dryblingów, ale zabrakło pewnego rodzaju błysku, który dałby sygnał kolegom do lepszej gry. Widać było, iż trener Brosz przygotował się do spotkania i taktycznie wyłączył Błaszczykowskiego z gry, defensorzy odczytywali większość jego intencji i zażegnywali zagrożenie.

Górnik Zabrze 2:0 Wisła Kraków

10', 37' – Matras

Górnik Zabrze: Chudý – Arnarson, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj – Matras (82. Matuszek) – L. Wolsztyński (70. Mystakidis), Żurkowski, Gvilia, Jimenez – Angulo (C).
    Rezerwowi: Loska – Zapolnik, Matuszek, Gryszkiewicz, Suarez, Mystakidis, Baidoo.

Wisła Kraków: Lis – Palčič, Sadlok, Wasilewski, Pietrzak – Basha, Drzazga (69. Wojtkowski), Plewka – Błaszczykowski (C), M. Kolar, Peszko (80. Śliwa).
    Rezerwowi: Buchalik – Grabowski, Wojtkowski, Burliga, Klemenz, Śliwa, Morys.