Relacja z wtorkowych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów

Za nami wtorkowe spotkania w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów!

Manchester United – Paris Saint-Germain (0:2)

Może przemilczmy pierwszą połowę. Nie działo się zupełnie nic! Natomiast w drugich 45 minutach zobaczyliśmy dwie bramki autorstwa drużyny gości. Najpierw w 56. minucie do siatki trafił Presnel Kimpembe, z kolei kilka minut później na 2:0 podwyższył Kylian Mbappe. Mimo starań Manchester United nie zdobył bramki kontaktowej, a co gorsze, stracił Paula Pogbę, który w 90. minucie spotkania został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Oznacza to, że Francuz nie pomoże drużynie z Old Trafford odrobić dwubramkową stratę bramkową w rewanżu na Parc des Princes. Drugi mecz pomiędzy obiema drużynami zaplanowany jest na 6 marca.

Bramki: 56. Kimpembe, 62. Mbappé

Manchester United F.C.: de Gea – Young (C), Bailly, Lindelöf, Shaw – A. Herrera, N. Matić, P. Pogba – Lingard (45+4. Alexis Sanchez), Rashford (85. Lukaku), Martial (46. Mata).

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Kehrer, Thiago Silva (C), Kimpembe, Bernat – Verratti (77. Leandro Paredes), Marquinhos – Dani Alves, Draxler, Di María (82. Dagba) – Mbappé.

AS Roma – FC Porto (2:1)

Podobnie jak we wtorkowym hicie pomiędzy Manchesterem United, a PSG – w pierwszej połowie nie działo się zupełnie nie. Dopiero na dwadzieścia minut przed końcem meczu Nicolo Zaniolo dał prowadzenie Romie. Ten sam piłkarz sześć minut później podwyższył na 2:0. Drużyna z Portugalii chciała za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową, co uczynili w 78. minucie, a autorem trafienia okazał się Adrian Lopez. Sprawa awansu do ćwierćfinału Champions League jest ciągle otwarta!

Bramki: 70. Zaniolo, 76. Zaniolo – 78. A. López

AS Roma: Mirante – Florenzi, Manolás, Fazio, Kolarov – Lorenzo Pellegrini (82. N'Zonzi), De Rossi (C), Cristante – Zaniolo (87. Santon), Džeko, El Shaarawy (90. Kluivert).

FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – Otávio (84. Hernâni), Danilo, Herrera (C) – Fernando (76. A. Pereira), Tiquinho Soares, Brahimi (68. A. López).