Barcelona nie pozostawiła złudzeń Realowi i pewnie awansowała do finału Pucharu Króla!

FC Barcelona bez problemu pokonała Real Madryt 3:0, dzięki czemu to Duma Katalonii zagra w finale Copa del Rey.

Na pierwszą bramkę kibice zebrani na Estadio Santiago Bernabeu musieli czekać aż do 50. minuty. Wtedy to Luis Suarez wykorzystał świetne podanie Ousmane Dembele i Barcelona objęła prowadzenie. Królewscy mogli sobie pluć w brodę – gdyby skuteczność podopiecznych Santiago Solariego była lepsza, to Real Madryt mógł po pierwszej połowie prowadzić różnicą dwóch bramek. Kilka minut później świetną szansę na wyrównanie zmarnował Lucas Vazquez, który w polu karnym minął się z piłką. Real zaczął dominować, a znakomitą okazję na zdobycie bramki miał Sergio Reguilon, lecz kapitalną interwencją popisał się Marc-Andre Ter Stegen.

Tymczasem to FC Barcelona podwyższyła prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Sergio Ramosa. Sytuacja gospodarzy wyglądała na dramatyczną i nie wyglądało na to, by Królewscy odrobili straty. Szczególnie że w 72. minucie w polu karnym faulowany był Luis Suarez, a arbiter bez chwili zastanowienia się wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Keylora Navasa. Do piłki podszedł sam poszkodowany i "panenką" pokonał reprezentanta Kostaryki. Real Madryt uległ Barcelonie 0:3. W finale Blaugrana zmierzy się ze zwycięzcą jutrzejszego starcia Betisu z Valencią.

Real Madryt – FC Barcelona (0:3) –  52. Suarez, 70. Varane (sam.), 73. Suarez (kar.)

Real Madryt: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Reguilon – Modrić, Casemiro (74. Valverde), Kroos – Lucas Vazquez (69. Bale), Benzema, Vinicius (82. Asensio)

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Pique, Lenglet, Alba – Sergi Roberto, Busquets (86. Arthur), Rakitić – Messi, Suarez (78. Vidal), Dembele (75. Coutinho)