El. LM: Pewne zwycięstwo „Wojskowych”!

Legia Warszawa pewnie pokonała na wyjeździe IFK Mariehamn 0:3 (0:3) w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów.

Początek spotkania był taki jak każdy mógł się spodziewać. "Wojskowi" zdominowali rywala i już w 8' minucie objęli prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Łukasz Broź, a rzut karny na bramkę zamienił Guilherme. Kolejne minuty meczu przebiegały pod dyktando Legii. Mistrzowie Polski grali spokojnie i rozważnie, tworząc sobie kolejne sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystali w 40' minucie, kiedy to po dobitce strzału Hamalainena, gola zdobył Dominik Nagy. Trzecia bramka padła cztery minuty później. Świetne prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał wspomniany Hamalainen i Legia schodziła do przerwy prowadząc 0-3.

Druga połowa rozpoczęła się od zrywów mistrza Finlandii, ale podopieczni Jacka Magiery nie dali się zaskoczyć. "Wojskowi" kontrolowali przebieg spotkania i od czasu do czasu kontratakowali. W 59' minucie gospodarze zdobyli bramkę, ale okazało się, że napastnik rywali był na spalonym. Końcowe fragmenty meczu niczym już nie zaskoczyły kibiców zgromadzonych na stadionie w Mariehamn. Legia wygrała pewnie i spotkanie przy Łazienkowskiej 3 będzie już tylko formalnością.

IFK Mariehamn – Legia Warszawa 0:3 (0:3)
    0:1 – Guilherme 8' karny
    0:2 – Dominik Nagy 40'
    0:3 – Kasper Hamalainen 44'

IFK Mariehamn: Andreas Vaikla – Bobbie Friberg, Kristian Kojola, Jani Lyyski – Aapo Maenpaa (72. Albin Granlund) – Brian Span, Anthony Dafaa, Gabriel Petrović, Robbin Sellin, Amos Ekhalie – Aleksei Kangaskolkka

Legia: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek – Guilherme (64. Sebastian Szymański), Michał Kopczyński (56. Mateusz Szwoch), Krzysztof Mączyński, Thibault Moulin, Dominik Nagy (63. Łukasz Moneta) – Kasper Hamalainen.

żółte kartki: Dąbrowski (Legia)

czerwona kartka: Dafaa (IFK) 61' za drugą żółtą