Mecz sezonu w La Liga! Niesamowite emocje w starciu w meczu Villarreal z Barceloną!

To był bez wątpienia mecz sezonu w hiszpańskiej lidze! Villarreal po morderczym boju zremisował z FC Barceloną 4:4!

Miał to być spokojny mecz dla Dumy Katalonii i z początku wydawało się, że tak właśnie będzie. Po kwadransie gry przyjezdni prowadzili już 2:0 po trafieniach Coutinho oraz Malcoma. Kilka minut później dla gospodarzy kontaktowe trafienie zdobył Chukwueza. Nie zrobiło to większego wrażenia na Dumie Katalonii, która konsekwentnie wykonywała swój plan, misternie tkając kolejne akcje ofensywne.

Największe emocje zaczęły się w drugiej części spotkania. W 50. minucie Ekambi pokonał Ter Stegena i na tablicy wyników widniał już remis. Kilkanaście minut później do siatki trafił Iborra i gospodarze wyszli na prowadzenie! W 80. minucie czasu gry Bacca dobił Barcelonę, Villarreal sensacyjnie prowadził aż 4:2 i nic nie wskazywało na to, aby trzy punkty nie były odebrane zawodnikom Żółtej Łodzi Podwodnej. Nie zapominajmy jednak, kto gra w Barcelonie… jeden z najlepszych zawodników na świecie – Leo Messi w 90. minucie odrobił stratę jednej bramki, zaś trzy minuty później do wyrównania doprowadził Luis Suarez.

Kibice na El Madrigal nie wierzyli, jak w łatwy sposób ich zawodnicy wypuścili prowadzenie z rąk, jednak byli świadkami niebywałych emocji. Obie drużyny podzieliły się punktami, co kluczowe może być dla drużyny z Vila-real, gdyż mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Blaugrana pewnie zasiada na fotelu lidera, mając komfortowe osiem punktów przewagi nad drugim Atletico.

Villarreal 4:4 FC Barcelona

24. Chukweze, 50. Toko Ekambi (Chukweze), 63. Iborra (Morlanes), 81. Bacca (Cazorla) – 13. Coutinho (Malcom), 17. Malcom (Arturo Vidal), 90. Messi, 90+4. L. Suárez

Villarreal CF: Asenjo – Álvaro González, Ra. Funes Mori, V. Ruiz – M. Gaspar, Morlanes (65. Cáseres), Cazorla, Pedraza – Chukweze (88. Bonera), Toko Ekambi (75. Bacca), Iborra.
    Rezerwowi: Fernandez – Cáseres, Raba, Bonera, Quintilla, Bacca, Trigueros.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Umtiti, Lenglet, Alba – Arturo Vidal, Busquets (74. Rakitić), Arthur (74. Aleñá) – Malcom, L. Suárez, Coutinho (61. Messi).
    Rezerwowi: Pena – Messi, Boateng, Piqué, Rakitić, N. Semedo, Aleñá.