Liga Mistrzów. Juventus ledwo remisuje z Ajaxem

Ajax Amsterdam zremisował na własnym stadionie z Juventusem 1:1 (0:1) w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Najpierw przed przerwą wynik otworzył Cristiano Ronaldo, natomiast tuż po gwizdku na drugą połowę rezultat wyrównał David Neres.

O godzinie 21:00 arbiter Carlos del Cerro rozpoczął spotkanie na Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie. W pierwszych minutach to podopieczni Massimiliano Allegriego pokazywali się z lepszej strony, przycisnęli swoich rywali na ich własnej połowie i o mało co nie wyszli na prowadzenie. Indywidualną akcję przeprowadził Federico Bernardeschi i zdecydował się na strzał, ale ostatecznie uderzył niecelnie.

Chwilę później Hakim Ziyech próbował odpowiedzieć drużynie z Turynu, ale jego strzały nie zagroziły bramce Wojciecha Szczęsnego. Marokański napastnik nie dawał spokoju polskiemu bramkarzowi i trzeci raz w 20. minucie mocnym uderzeniem chciał go zaskoczyć, ale bramkarz Juve tym razem popisał się fantastyczną paradą.

Gospodarze mieli dużą przewagę nad mistrzem Włoch, co chwilę stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak niestety brakowało im szczęścia. Turyńczycy z dużymi problemami ostatecznie poradzili sobie z atakami ekipy z Holandii.

W pierwszej połowie dał o sobie znać również Cristiano Ronaldo, który w ostatnim czasie miał dłuższą przerwę ze względu na kontuzję. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Juventus dość niespodziewanie objął prowadzenie właśnie po jego bramce. 34-latek dostał doskonałe podanie od swojego rodaka, Joao Cancelo, i strzałem głową nie dał żadnych szans Andre Onanie. Do przerwy mieliśmy 0:1.

Zaledwie minutę po gwizdku na drugą połowę Ajax odpowiedział Juventusowi po bramce Davida Neresa. Brazylijczyk wykorzystał błąd graczy Allegriego, pokiwał się w polu karnym i technicznym uderzeniem pokonał Szczęsnego. Warto dodać, że 22-letni napastnik niedługo potem drugi raz wpisał się na listę strzelców, jednak bramka nie została uznana ze względu na spalonego.

Zawodnicy Erika ten Haga w dalszym ciągu mieli dużą przewagę nad drużyną z Włoch, przejęli inicjatywę i grali przyjemną dla oka piłkę. Klub ze stolicy Piemontu grał bardzo słabo i wszelkie próby przeprowadzenia jakiejkolwiek akcji kończyły się niepowodzeniami. Mimo licznych ataków zespołu z Amsterdamu, wynik do końca meczu się nie zmienił.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień we wtorek na Allianz Stadium w Turynie o godzinie 21:00.

Ajax Amsterdam 1:1 (0:1) Juventus FC

Bramki: 45'Ronaldo – 46'Neres

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, De Ligt, van de Beek, Neres, Tadić, Blind, Schöne (75'Ekkelenkamp), de Jong, Ziyech, Tagliafico

Rezerwowi: Varela, Kistensen, Sinkgraven, Huntelaar, Magallan, Dolberg, Ekkelenkamp

Juventus FC: Szczęsny – Rugani, Bonucci, Cancelo, Sandro, Pjanić, Bentancur, Matuidi (Dybala), Bernardeschi (90'Khedira), Ronaldo, Mandzukić (60'Costa)

Rezerwowi: Perin – de Sciglio, Spinazzola, Khedira, Dybala, Costa, Kean