Lechia Gdańsk w finale Pucharu Polski!

Lechia Gdańsk po skromnej wygranej, melduje się w finale Pucharu Polski!

Raków nie czując respektu przed liderem Ekstraklasy, natychmiastowo przeszedł do ofensywy, już w drugiej minucie, piłka po strzale Niewulisa odbiła się od poprzeczki. Spotkanie przez kilkanaście minut ustało, jednak w 17. minucie piłkę do siatki skierował Sobiech. Na raty, jednak ostatecznie udało mu się pokonać bramkarza rywali. Na pochwałę w tej akcji zasługuje przepiękne podanie Haraslima. Kilka minut później Lechia miała szansę na wyrównanie, jednak strzał jednego z gdańskich zawodników został zablokowany przez defensywę Rakowa. Do końca pierwszej części spotkania nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego, Lechia prowadziła 1:0, przy dość słabszej dyspozycji zawodników Papszuna.

Początek drugiej połowy zdecydowanie lepszy w wykonaniu Lechii. Zawodnicy Stokowca mieli dwie wyborne sytuacje bo błędach gospodarzy, jednak żądna z nich nie zakończyła się strzeleniem gola. W 63' minucie Raków strzelił do siatki… jednak Marciniak po interwencji VAR anulował bramkę, arbiter zauważył, że przed strzałem było zagranie ręką Schwarza. Częstochowianie coraz częściej atakowali bramkę Alomerovicia, jednak nie skutecznie. Popełniali też błędy w ustawieniu, gdyż Lechia miała kilka dogodnych kontr po tym, jak zawodnicy gubili formację przez wysoką ofensywę. Bardzo dobrą okazję miał Kun, który kapitalnie uderzył ponad mur w rzucie wolnym, jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się Alomerović. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Lechia Gdańsk ostatecznie wygrała i melduje się w wielkim finale Pucharu Polski, który odbędzie się na początku maja na Stadionie Narodowym. Tam czeka na nią Jagiellonia Białystok, która wczoraj pokonała Miedź Legnicę.

Raków Częstochowa 0:1 Lechia Gdańsk

17' Sobiech

Raków Częstochowa: Szumski – Petrasek, Niewulis, Sapała, Malinowski (59' Bartl), Schwarz (87' Domański), Listkowski, Kun, Kaspierkiewicz, Szczepański (80' Lewicki), Musiolik

Rezerwowi: Gliwa – Figiel, Domański, Góra, Bartl, Lewicki, Eze

Lechia Gdańsk: Alomerović – Nunes, Kubicki, Haraslin, Mladenović, Nalepa, Augustyn, Paixao, Łukasik, Makowski, Sobiech (32' Arak, 70' Lipski, 82' Vitoria)

Rezerwowi: Kuciak – Vitoria,Mak, Lipski, Arak, Fila, Żukowski