Oficjalnie: Surowa kara dla Diego Costy

Diego Costa został zawieszony na 8 ligowych spotkań. To wszystko przez skandaliczne zachowanie napastnika Rojiblancos podczas meczu 31. kolejki La Liga z FC Barceloną (0:2).

Diego Costa rozpoczął spotkanie z Dumą Katalonii w podstawowym składzie, jednak nie dotrwał nawet do przerwy. W 28. minucie doszło do dużego zamieszania i przepychanek, Hiszpan w końcu nie wytrzymał i zaczął obrażać arbitra Jesusa Gila Manzano. Następnie naruszył jego nietykalność osobistą. Po tym skandalicznym incydencie Manzano bez zastanowienia pokazał mu czerwony kartonik.

Po odczytaniu protokołu meczowego dowiedzieliśmy się, jakich słów użył Costa w kierunku sędziego:

"W 28. minucie piłkarz Diego Costa został wyrzucony z boiska z następującego powodu – Podbiegł do mnie i podniesionym głosem powiedział "s*** na twoją pie******* matkę! s*** na twoją pie******* matkę!" – czytamy w protokole.

Hiszpańska federacja poinformowała na swojej oficjalnej stronie, że 30-latek został zawieszony na 8 spotkań (cztery mecze za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego, a kolejne cztery za obrazę). Dodatkowo napastnik dostał karę finansową w wysokości 6 tysięcy euro.

Ukarany został również klub, który musi zapłacić za zachowanie swojego podopiecznego połowę tej kwoty. W obecnym sezonie zawodnik już nie zagra (pozostało 7 kolejek) oraz w pierwszym meczu kolejnej kampanii, chyba że kara zostanie skrócona, gdyż piłkarzowi przysługuje odwołanie się od tej decyzji.

Diego Costa w trwającym sezonie rozegrał 16 ligowych spotkań, strzelił dwie bramki i zanotował taką samą liczbę asyst.