Górnik Zabrze gromi na zakończenie kolejki, dublet Igora Angulo

Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0) w ostatnim meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Warto dodać, że dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Igor Angulo!

O godzinie 18:00 arbiter Szymon Marciniak rozpoczął spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Sosnowiec, które rozgrywane było na Arenie im. Ernesta Pohla. Podopieczni Marcina Brosza założyli wysoki pressing na samym początku i nie pozwalali swoim rywalom na wiele. W polu karnym Zagłębia było kilka sytuacji, jednak zabrzanom nie udało oddać skutecznego strzału.

W 16. minucie najlepszy strzelec obecnej edycji ekstraklasy, Igor Angulo, próbował odpowiedzieć rywalom. Hiszpan dostał podanie w pole karne, ale jego uderzenie zablokował Martin Toth. W okolicach 20 minuty bardzo nerwowo zrobiło się w ekipie z Sosnowca. Przy jednej z akcji ucierpiał Vamara Sanogo, którego coś zabolało w łokciu. Wszystko jednak wróciło do normy i zawodnik po interwencji sztabu medycznego wrócił na murawę.

W 28. minucie zawodnicy z Zabrza strzelili pierwszego gola. Angulo wyszedł sam na sam z golkiperem rywali, uderzył i piłka leciała na pustą bramkę. Sytuację próbował ratować Georgios Mygas, ale odbił futbolówkę prosto pod nogi Borisa Sekulicia, a ten z dwóch metrów trafił do pustej bramki.

Gospodarze nabrali pewności siebie i jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Autorem drugiego został Jesus Jimenez, a następnie Angulo po podaniu od Waleriana Gwilii nie dał żadnych szans Kudle w konfrontacji sam na sam. Wynik do przerwy się nie zmienił.

CZYTAJ NA FOOTBAR: BRAT ALISSONA BECKERA ZAGRA W EKSTRAKLASIE?!

Goście od 50 minuty grali w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną został ukarany Patryk Mraz. Chwilę później Górnik strzelił czwartą bramkę. Gwilia próbował strzelić z rzutu wolnego, jednak się poślizgnął. Z jego strzały wyszedł lob, Jimenez odegrał do Kamila Zapolnika, a ten z bliska trafił głową. Bramka jednak została anulowana ze względu na spalonego.

W drugiej połowie gospodarze w dalszym ciągu przeważali, kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali gościom praktycznie na nic. W 78. minucie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Angulo. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Górnik Zabrze znajduje się obecnie na 3. miejscu w grupie spadkowej z dorobkiem 40 punktów. Niestety, Zagłębie Sosnowiec jest coraz blliżej spadku do pierwszej ligi. Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki, a podopieczni Valdasa Ivanauskasa znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli i mają tylko 28 punktów. Oznacza to, że do miejsca gwarantującego utrzymanie w ekstraklasie brakuje im 7 oczek. Warto dodać, że nad nimi są takie ekipy jak Śląsk Wrocław (32 pkt) oraz Arka Gdynia (35 pkt).

Górnik Zabrze 4:0-(3:0) Zagłębie Sosnowiec

Bramki: 28'Sekulić, 38'Jimenez, 43',78 Angulo

Górnik Zabrze: Chudy – Sekulić, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz, Matras, Zapolnik (73'Matuszek), Gwilia (80'Arnarson, Żurkowski, Jimenez, Angulo
    Rezerwowi: Loska – Arnarson, Wolsztyński, liszka, Matuszek, Ambrosiewicz, Mystakidis

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Mygas, Cichocki, Toth, Mraz, Gressak (59'Milewski), Nawotka (41'Gabedava), Możdżeń, Pawłowski, Udovićić, Sanogo (52'Polczak)
    Rezerwowi: Perdijić – Gabedawa, Heinholt, Milewski, Polczak, Nowak, Iwaniszwili