El. LM: Efektowna wygrana Legii

Legia Warszawa ograła IFK Mariehamn aż 6:0 w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Podopieczni Jacka Magiery właściwie od pierwszych minut dominowali na boisku. Można powiedzieć, że początek meczu to powtórka scenariusza z Mariehamn. Strzelanie rozpoczął Guilherme już w szóstej minucie. Brazylijczyk urwał się obrońcy rywali i przymierzył w samo okienko bramki Marca Nordqvista. Kolejna bramka padła pół godziny później. Sebastian Szymański ze skrzydła chciał zagrać do Michała Kucharczyka, w pole karne, ale zagranie nieszczęśliwie przeciął Kristian Kojola. Tym samym zmylił własnego bramkarza. Przybici Finowie zainkasowali jeszcze trzeciego gola przed przerwą. Tym razem "Kuchy" doczekał się podania od Krzysztofa Mączyńskiego i nie miał jakichkolwiek problemów z pokonaniem golkipera.

Po przerwie Legia potrzebowała dziesięciu minut, by zdobyć kolejną bramkę. Legioniści otrzymali rzut karny po faulu na Łukaszu Monecie, a jedenastkę na gola zamienił Kucharczyk. W końcówce "Wojskowi" zadali jeszcze dwa ciosy. Najpierw Sebastian Szymański w 80. minucie, a chwilę później Konrad Michalak. Legia ostatecznie wygrała 6:0 (9:0 w dwumeczu).

W trzeciej rundzie Legia zmierzy się z kazachską Astaną. Pierwsze spotkanie za tydzień, na wyjeździe. Początek o 16:00.