Podsumowanie dnia w Gold Cup CONCACAF [20.06]

Co dziś wydarzyło się w rozgrywkach Gold Cup CONCACAF?

Pierwszym meczem, rozegranym dziś w ramach turnieju strefy CONCACAF było spotkanie między Kubą i Martyniką. Pierwsza połowa zakończyła się mocnym uderzeniem i bramkę do szatni zdobyła Martynika. Po przerwie, piłkarze z małej karaibskiej wyspy kontynuowali strzelanie aż licznik bramek zatryzmał się na trzech. Wynik mógłby byś wyższy, gdyby Kévin Parsemain wykorzystał rzut karny.
    Kuba – Martynika, 0-3 (45. J. Marveaux, 70. Fortuné, 85. Fortuné)

Drugie spotkanie zapowiadano jako prawdziwy szlagier rozgrywek. Zmierzyły się ze sobą Meksyk, czyli 7-krotny zwycięzca Gold Cup oraz Kanada, która te rozgrywki wygrała raz – w 2000 roku. Pierwszą bramkę zdobyli Meksykanie jeszcze w pierwszej połowie. Kwadrans po przerwie, pięknym strzałem zza pola karnego, bramkarza Kanadyjczyków pokonał Andrés Guardado . Ekipa z kraju klonowego liścia zdobyła gola kontaktowego, jednak ostatni cios został wyprowadzony przez Meksykanów, a drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Guardado. Dzięki tej wygranej, Meksyk jest już niemal pewien pierwszego miejsca w grupie A.
    Meksyk – Kanada, 3-1 (40. Alvarado, 55. Guardado, 77. Guardado – 75. Cavallini)

Ozdobą hitowego spotkania między Meksykiem i Kanadą było pierwsze trafienie Andrésa Guardado:

Kolejnym spotkaniem turnieju będzie mecz Nikaragua – Haiti, który rozpocznie się dziś w nocy o 1:00 czasu polskiego. O 3:30 zaś zmierzą się reprezentacje Kostaryki i Bermudów.