Poranna Yerba Mate – raport z Copa America [25.06]

Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów południowoamerykańskiego czempionatu.

O godzinie 1:00 czasu polskiego rozpoczęły się równolegle dwa spotkania grupy C. W pierwszym z nich zmierzyły się Chile i Urugwaj. Zwycięzca miał zapewnione pierwsze miejsce w grupie. Spotkanie od początku nie toczyło się w zawrotnym tempie, a żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 82. minucie, po strzale głową, Edinson Cavani pokonał chilijskiego bramkarza dając prowadzenie swojej drużynie. Do końca meczu, wynik nie uległ już zmianie i to podopieczni Óscara Tabáreza wygrali rywalizację w grupie C.

***

W równolegle rozgrywanym meczu Japonia – Ekwador, walka toczyła się jedynie o 3. miejsce w grupie. Obie drużyny miały jeszcze iluzoryczne szanse na awans, jednak potrzebowały do tego wysokiej wygranej nad rywalem. Japończycy szybko rzucili się do ataku i w 15 minucie Shoya Nakajima pięknym strzałem otworzył wynik meczu. Ekwadorczycy zdołali jednak wyrównać jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę i obie ekipy schodziły na przerwę przy stanie 1:1. Mimo starań, w drugiej części nie udało się już nikomu zmienić rezultatu i mecz zakończył się remisem, eliminując obie drużyny z rozgrywek.

***

Dzięki dzisiejszym rozstrzygnięciom, znamy już składy wszystkich ćwierćfinałów Copa America:

Brazylia – Paragwaj (28.06., godz. 2:30)

Wenezuela – Argentyna (28..06., godz. 21:00)

Kolumbia – Chile (29.06., godz. 1:00)

Urugwaj – Peru (29.06., godz. 21:00)

***

Mecz Urugwaju z Chile był 200 spotkaniem Urusów w historii Copa América. Tym samym są oni pierwszym krajem, który osiągnął tę liczbę.