Cracovia remisuje z Dunajską Stredą w eliminacjach do Ligi Europy

W meczu I rundy eliminacji do Ligi Europy DAC Dunajska Streda zremisowała 1:1 (1:1) z Cracovią.

W pierwszych minutach nie działo się nic szczególnego. Oba zespoły próbowały się wzajemnie atakować, jednak próby były nieskuteczne. W drużynie Dunajskiej Stredy dobrą sytuację w 10. minucie miał Kristopher Vida. Wegierski pomocnik doszedł do piłki w polu karnym Cracovii i bardzo mocnym strzałem próbował zaskoczyć Michala Peskovicia. Słowacki bramkarz ostatecznie poradził sobie z zagrożeniem.

Około 30 minuty w ekipie Pasów bliski zdobycia gola był Pelle van Amersfoort, który niedawno dołączył do ekipy Michała Probierza na zasadzie transferu definitywnego z SC Heerenveen. Holender chciał pokonać bramkarza rywali strzałem głową, ale futbolówka otarła się tylko o poprzeczkę. Ten sam zawodnik w 40. minucie dostał piłkę i uderzył sprzed pola karnego, ta odbiła się od obrońcy gospodarzy, Dominika Kruźliaka, i wpadła do siatki.

Drużyna Probierza nie nacieszyła się zbyt długo korzystnym wynikiem, gdyż zaledwie kilka minut później było już 1:1. 20-letni Marko Divković uderzeniem z bliska nie dał żadnych szans bramkarzowi krakowskiego klubu. Wynik do przerwy się nie zmienił.

W drugiej połowie to gospodarze pokazywali się z lepszej strony i za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie. Było kilka groźnych sytuacji pod bramką Pasów, ale ekipa ze Słowacji nie dała rady pokonać Peskovicia. Ostatecznie padł remis 1:1.

Rewanż odbędzie się za tydzień w czwartek w Krakowie o godzinie 19:00.

DAC Dunajská Streda 1:1 – (1:1) Cracovia

Bramki: 40' Pelle van Amersfoort – 44'Marko Divković

DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis (Blackman) – Vida M – Čmelík (76'Ramirez), Connor Ronan, Kalmár, Kristopher Vida (70'Taiwo) – Divković

Rezerwowi: Bench: Száraz – Beskorovainyi, Ramirez, Taiwo, Veselovský, Bednár, Blackman

Cracovia: Pesković – Rapa, Helik, Datković, Pestka (46'Diego) – Gol, Dąbrowski (84'Dimun) – Hanca, Cecarić (62'Wdowiak) – Pelle, Lopes

Rezerwowi: Hrosso, Rubio, Wdowiak, Budziński, Dytiatiev, Diego, Dimun

fot: pressfocus