„Pasy” żegnają się z europejskimi pucharami

Cracovia zremisowała przed własną publicznością 2:2 (1:0) z DAC Dunajska Streda w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji do Ligi Europy i odpadła z tych rozgrywek…

O godzinie 19:00 rozpoczęło się rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji do Ligi Europy pomiędzy Cracovią a DAC Dunajska Streda na stadionie w Krakowie przy ulicy Józefa Kałuży. Pierwszy mecz rozgrywany na MOL Arena zakończył się wynikiem 1:1, co stawiało drużynę Pasów w lepszej sytuacji. Michał Probierz dokonał dwóch zmian w porównaniu z ostatnim starciem. Diego Ferrareso zastąpił Kamila Pestkę, natomiast w miejsce Niko Datkovicia wszedł David Jablonsky.

Kapitalnie rozpoczęło się to spotkanie dla drużyny gospodarzy. Już w 2. minucie mieliśmy 1:0, a na listę strzelców wpisał się Rafael Lopes po asyście Bojana Cecaricia. Serb w bardzo dobrym stylu dośrodkował piłkę do Portugalczyka, natomiast ten bez zastanowienia uderzył piłkę z woleja i nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Zespół Probierza w pierwszej połowie miał jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak brakowało skuteczności i zgrania. Było za dużo niedokładnych podań i momentami tworzył się za duży chaos, ale ostatecznie krakowski klub utrzymał prowadzenie do przerwy.

>>>CZYTAJ NA FOOTBAR: DZICZEK: TRZEBA TO PRZYJĄĆ NA KLATĘ

W 47.minucie goście dość niespodziewanie wyrównali rezultat. Bramkę strzelił Connor Ronan po asyście Erica Davisa. Reprezentant Panamy poszedł lewą stroną boiska, idealnie dośrodkował w pole karne, a 21-letni Irlandczyk uderzył z pierwszej piłki. Michal Pesković odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Do końca wynik się nie zmienił i mieliśmy dogrywkę.

W pierwszej połowie dogrywki to drużyna ze Słowacji wyszła na prowadzenie. Eric Ramirez wykorzystał błąd Michała Helika i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Dla Pasów był to duży cios, gdyż by awansować do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy musieliby strzelić dwa gole.

W samej końcówce drugiej połowy dogrywki udało się odrobić tylko jedną bramkę po samobójczym trafieniu Davisa, ale na więcej nie starczyło już czasu i ekipa z województwa małopolskiego pożegnała się z europejskimi pucharami…

Cracovia (2:2)- (1:0) DAC Dunajska Streda

Bramki: 2' Lopes – 47' Ronan, 94'Ramirez, 120' Eric Davis (samobój)

Cracovia: Pesković – Rapa, Helik, Jablonsky, Diego – Dąbrowski (72'Dimun), Gol – Hanca (95'Piszczek), Cecarić (106' Rubio) – Lopes (84'Wdowiak), Pelle

Rezerwowi: Hrosso, Dimun, Rubio, Wdowiak, Dytiatiev, Datković, Piszczek

DAC: Jedlicka – Kostrna, Satka, Kruzilak, Davis – M. Vida, Ronan, Kalamar (106'Taiwo) – Cmelik (24'Blackman), Ramirez (98'K. Vida), Divković

Rezerwowi: Szaraz, Bednar, Blackman, K. Vida., Veselovsky, Taiwo, Beskorovainyi