Wygrana Pogoni z Legią w Warszawie!

Legia Warszawa przegrała przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 1:2 (0:0) w ostatnim niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. W zespole Wojskowych trafił Sandro Kulenović, natomiast dla Portowców strzelali Adam Buksa oraz Zvonimir Kozulj.

O godzinie 17:30 rozpoczął się ostatni niedzielny mecz w PKO Ekstraklasie rozgrywany pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Na początku starcia to goście prezentowali się z lepszej strony. Najpierw próbował trafić Iker Guarrotxena, a potem Adam Buksa, jednak ich uderzenia były nieskuteczne. Wojskowi natomiast nie potrafili zaliczyć celnego strzału. W zespole Aleksandara Vukovicia w 9. minucie znakomitą okazję miał Luquinhas. Brazylijczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, ale obrońca Portowców, Ricardo Nunes, uratował sytuację.

Następnie świetną paradą przy jednej z akcji popisał się Majecki. Futbolówka uderzona przez Konstantinosa Triantafyllopoulosa trafiła słupek, dobił ją Kamil Drygas, a młody golkiper stołecznego klubu w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny i poradził sobie z zagrożeniem.

Warto dodać, że z biegiem czasu więcej klarownych sytuacji tworzyli sobie podopieczni Kosty Runjaicia, natomiast piłkarze warszawskiego klubu momentami mieli duże problemy w defensywie i za łatwo tracili piłkę. Portowcy byli lepiej zorganizowani i grali bardziej skutecznie, ale potem mecz się wyrównał. Ostatecznie w pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

Obie drużyny na drugą odsłonę wyszły w takich samych składach. Od 58 minuty było 1:0 po trafieniu Sandro Kulenovicia. Młodzieżowy reprezentant Chorwacji po jednym z rzutów rożnych strzałem głową nie dał żadnych szans 28-letniemu Stipicy.

Legioniści nie nacieszyli się zbyt długo, gdyż zaledwie 3 minuty później rezultat wyrównał Adam Buksa po asyście Zvonimira Kozulja. Doświadczony pomocnik dograł piłkę w pole karne, natomiast młodzieżowy reprezentant Polski bez zastanowienia wpakował futbolówkę do siatki.

W 83. minucie goście trafili na 1:2. Po dobrej kontrze Kozulj bardzo mocnym strzałem z pola karnego pokonał Majeckiego. Wynik już się nie zmienił i 3 punkty wpadły na konto Pogoni.

Legia Warszawa 1:2 – (0:0) Pogoń Szczecin

Bramki: 58'Kulenović – 61'Buksa, 83'Kozulj

Legia: Majecki – Stolarski, Wieteska, Remy, Jędrzejczyk, Jodłowiec, Gwilia, Vesović, Praszelik (68'Carlitos), Luquinhas (Novikovas), Kulenović

Rezerwowi: Cierzniak, Lewczuk, Antolić, Carlitos, Niezgoda, Karbownik, Novikovas, Agra, Martins

Pogoń: Stipica – Stech, Zec, Kostas, Nunes (76'Bartkowski), Podstawski, Kozulj, Drygas, Guarrotxena (Listkowski), Kowalczyk, Buksa

Rezerwowi: Bursztyn, Listkowski, Pawłowski, Bartkowski, Łasicki, Frączczak, Spiridonović, Hostikka, Benyamina