Wygrana beniaminka w Białymstoku!

Jagiellonia Białystok przegrała przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa. Bramkę na wagę zwycięstwa dla beniaminka strzelił Tomas Petrasek!

Kolejny i ostatni sobotni mecz w polskiej ekstraklasie był rozgrywany w Białymstoku. Z Jagiellonią grał beniaminek, Raków Częstochowa. Na początku oba zespoły próbowały się rozpracować, przez co gra toczyła się praktycznie cały czas w środku boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła się dłużej utrzymać przy piłce i tempo meczu było bardzo słabe.

Dopiero potem mecz się ożywił. W 13. minucie  drużyna gości ruszyła do ataku i wypracowała sobie dobrą akcję, która prawie zakończyła się bramką. Felicio Brown Forbes dostał piłkę od Patryka Kuna, ale były zawodnik Korony Kielce uderzył minimalnie obok słupka.

Jaga chciała odpowiedzieć swoim rywalom. Dobrą okazję miał na przykład Bartosz Bida. Młodzieżowy reprezentant Polski do lat 19 wszedł w pole karne, wcześniej nawet ośmieszył rywala puszczając mu futbolówkę pod nogami, ale ostatecznie spanikował i jego podanie do jednego z partnerów okazało się bardzo niecelne.

Potem w zespole gospodarzy swojej szansy szukał Jesus Imaz. W 37. minucie Hiszpan oddał strzał z pola karnego po dośrodkowaniu Bidy, ale Michał Gliwa poradził sobie z zagrożeniem.

W pierwszej połowie to jednak piłkarze z Częstochowy pokazywali się z lepszej strony. Momentami można było obejrzeć całkiem ciekawe akcje i nie było nudno, jednak nie doczekaliśmy się goli.

Dobrze się zaczęła druga połowa dla zawodników Ireneusza Mamrota. Najpierw z rzutu rożnego poszło dośrodkowanie w pole karne i uderzył Nemanja Mitrović, ale piłka minęła dalszy słupek.

Następnie sytuację sam na sam zmarnował Ognjen Mudrinski. Środkowy napastnik oddał strzał, ale golkiper gości poradził sobie z zagrożeniem.

W dalszej części gry to Raków w dalszym ciągu atakował podobnie jak w pierwszej połowie, grał bardzo odważnie i szukał swoich szans. Przejął kontrolę nad meczem i skutecznie grał zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Momentami piłkarze Jagi mieli okazje, podchodzili pod pole karne, ale z wykończeniem już było ciężko.

W 81. minucie Raków zasłużenie wyszedł na prowadzenie po bramce Tomasa Petraska. 27-letni Czech pokonał Węglarza strzałem głową. Mecz zakończył się wygraną beniaminka 0:1.

Jagiellonia Białystok 1:0- (0:0) Raków Częstochowa

Bramki: 81'Petrasek

Jagiellonia: Weglarz – Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme, Pospisil, Imaz (83'Kostal), Romanczuk, Prikryl (76'Camara), Bida (63'Mystkowski), Mudriński

Rezerwowi: Santini, Kadlec, Camara, Mystkowski, Runje, Bodvarsson, Poletanović, Struski, Kostal

Raków: Gliwa – Petrasek, Sapała, Nouvier (46'Babenko), Schwarz, Kun, Kasperkiewicz, Szczepański (81'Azemović), Apolinarski (76'Skóraś), Szymonowicz, Forbes

Rezerwowi: Szumski, Piątkowski, Azemović, Domański, Luković, Musiolik, Babenko, Skóraś