Wyjazdowa wygrana „Kolejorza”

W ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1 (2:1). Bramki na wagę zwycięstwa dla drużyny Dariusza Żurawia strzelili Joao Amaral oraz Darko Jevtić. Jedynego gola w zespole rywali trafił Dani Ramirez.

O godzinie 20:00 sędzia Daniel Stefański rozpoczął spotkanie pomiędzy ŁKS-em Łódź a Lechem Poznań. Na początku bardzo dobrą okazję do zdobycia pierwszej bramki miał Tymoteusz Puchacz. Młody zawodnik Kolejorza popędził lewą stroną, wszedł w pole karne i mocno uderzył. Piłka jednak trafiła w boczną siatkę bramki ŁKS-u.

W 4. minucie Lech strzelił bramkę na 0:1. Defensywa Rycerzy Wiosny popełniła duży błąd, futbolówka dostała się pod nogi Joao Amarala, a ten pewnie wpakował piłkę do bramki.

Piłkarze Dariusza Żurawia kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali swoim rywalom na wiele. Momentami podopieczni Kazimierza Moskala mieli swoje okazje, ale z dobrym wykończeniem już było ciężko. Najpierw Hiszpan Dani Ramirez próbował trafić zza pola karnego, potem Rafał Kujawa z ostrego kąta, ale obie sytuacje nie były skuteczne.

ŁKS wziął się do roboty i szukał sposobu na zdobycie wyrównującego gola. Więcej atakował, zaliczał mniej strat i w końcu się udało. W 32. minucie Ramirez się nie pomylił i bardzo mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi drużyny przeciwnej.

Zespół z Łodzi długo się nie nacieszył, gdyż od razu po wznowieniu gry Darko Jevtić trafił na 1:2. Szwajcar pięknie uderzył zza pola karnego, a Michał Kołba tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry Amaral miał stuprocentową okazję, ale jej nie wykorzystał.

Tuż po przerwie Christian Gytkjaer miał szansę na zdobycie bramki, ale doświadczony napastnik nie dał rady oddać strzału, gdyż wcześniej piłkę wyłapał Kołba.

Gospodarze przejęli inicjatywę i próbowali odrobić straty. Spokojnie rozgrywali piłkę, a kiedy trzeba było to atakowali i próbowali się przebić przez defensywę Poznańskiej Lokomotywy.

Tempo meczu było bardzo duże. Lech był cofnięty we własnym polu karnym i cały czas się bronił. Momentami zawodnicy Kolejorza mieli okazje, ale nic z tego nie wynikło. Lepszą drużyną w drugiej połowie był zdecydowanie ŁKS, ale nie dał rady strzelić nawet wyrównującego gola.

ŁKS Łódź 1:2 – (1:2) Lech Poznań

Bramki: 4'Amaral, 34'Jevtić – 32'Ramirez

ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak (46'Grzesik), Pirulo, Piątek, Kalinkowski (46'Guima), Wolski (61'Luczak), Ramirez, Kujawa

Rezerwowi: Budzyński, Bryła, Łuczak, Guima, Pyrdoł, Trąbka, Grzesik, Sekulski, Juraszek

Lech: Van der Hart – Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz, Muhar, Tiba, Jevtić (85'Moder), Amaral (72'Marchwiński), Jóźwiak, Gytkjaer (81'Tomczyk)

Rezerwowi: Szymański, Tomczyk, Moder, Makuszewski, Cywka, Marchwiński, Satka