„Nafciarze” wygrali pierwszy mecz w tym sezonie! Pogoń pokonana

W ostatnim spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:1 (1:1). To było pierwsze zwycięstwo Nafciarzy w tym sezonie!

Podopieczni Radosława Sobolewskiego już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Ricardinho. Brazylijczyk dostał znakomite podanie od Jakuba Rzeźniczaka i tylko dopełnił formalności.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie w zespole Portowców na listę strzelców wpisał się Srdan Spiridonovic.

Goście po przerwie ponownie wyszli na prowadzenie. Bramkę w 48. minucie trafił Dominik Furman. Doświadczony zawodnik mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Dla Wisły Płock było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Aktualnie zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów na koncie. Po tyle samo oczek mają takie drużyny jak: ŁKS Łódź i Korona Kielce.

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 55. Igor Łasicki, 77. Ricardo Nunes – 28. Tomás Podstawski (64', 34. Iker Guarrotxena), 8. Damian Dąbrowski – 27. Sebastian Kowalczyk (C), 29. Marcin Listkowski (68', 64. Kacper Kozłowski), 10. Srđan Spiridonović (76', 7. Michális Maniás) – 18. Adam Buksa.

Wisła: 30. Thomas Dähne – 25. Jakub Rzeźniczak (24', 20. Cezary Stefańczyk), 3. Michał Marcjanik, 18. Alan Uryga, 2. Damian Michalski – 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman (C) – 21. Ricardinho (77', 7. Piotr Tomasik), 9. Mateusz Szwoch, 10. Giorgi Merebashvili – 11. Grzegorz Kuświk (61', 28. Maciej Ambrosiewicz).