Warte uwagi

Lewandowski pewniakiem do korony króla strzelców LM!

Czytaj >

Korona odpada z Pucharu Polski

W I rundzie Totolotek Pucharu Polski Korona Kielce przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:0) i jednocześnie odpadła z tych rozgrywek. Bramkę na wagę zwycięstwa w drugiej połowie strzelił Dawid Pakulski.

KORESPONDENCJA Z KIELC

Na początku blisko zdobycia bramki w ekipie Zagłębia Lubin byli Jakub Tosik oraz Alan Czerwiński, ale nic z tego ni wynikło. Ten pierwszy uderzył mocno zza pola karnego, natomiast kolejny dostał piłkę na wolne pole od Sasy Zivca, ale bramkarz kieleckiego zespołu w obu sytuacjach skutecznie interweniował.

Jeśli chodzi o drużynę gospodarzy, to najbliżej zdobycia gola był Piotr Pierzchała. W 22. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Matej Pucko, młody obrońca uderzył z główki na bramkę, ale jego strzał okazał się niecelny.

Pierwsza połowa była bezbarwna i nie dostarczyła żadnych emocji. Było bardzo mało akcji ofensywnych oraz dużo niedokładnych i bezsensownych podań. Taka sama sytuacja była ze strzałami. Do przerwy na Suzuki Arenie był bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy okazję do zdobycia bramki miał Vato Arveladze. Jeden ze skrzydłowych dostarczył piłkę w pole karne, Gruzin próbował uderzyć z woleja, ale ten strzał mu w ogóle nie wyszedł.

Trener Mirosław Smyła w przerwie z pewnością powiedział parę ostrych słów, ponieważ Złocisto-Krwiści wzięli się do pracy i stwarzali coraz więcej klarownych sytuacji. Zagłębie próbowało odpowiedzieć, ale swojej szansy w 57. minucie nie wykorzystał Bartosz Slisz, gdyż jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców gospodarzy.

W 67. minucie Korona się zagapiła i Zagłębie strzeliło gola na 1:0. Po koszmarnym błędzie Kukicia z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Pakulski.

W końcówce spotkania Korona miała jeszcze szansę na odrobienie strat. Znakomitą sytuację zmarnował m.in. Jukić, który z bliskiej odległości strzelił obok bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna

Rezultat ostatecznie nie uległ zmianie i to "Miedziowi" awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Korona Kielce 0:1 - (0:0) Zagłębie Lubin

Bramki: 67'Pakulski

Korona: Kukić - Szymusik, Pierzchała, Tzimopoulos, Dziwniel, Gnjatić, Zalazar (78'Pacinda), Pucko, Arveladze, Żyro (65'Jukić), Djuranović (71'Papadopulos)

Rezerwowi: Kozioł, Kovacević, Radin, Jukić, Lioi, Spychała, Marquez, Pacinda, Papadopulos

Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Dąbrowski, Kopacz, Balić, Tosik, Slisz, Żyra (52'Starzyński), Zivec, Bohar, Sirk (46'Pakulski, 83'Poręba za kontuzjowanego Pakulskiego)

Rezerwowi: Forenc, Guldan, Jończy, Pakulski, Poręba, Starzyński, Tajti, Suljić

fot: pressfocus