Poranna Kawa. Nieprawdopodobna kolejka w Ekstraklasie

Zapraszamy do podsumowania najciekawszych wydarzeń piłkarskich wczorajszego dnia!

POLSKA

Tak dziwnego dnia w Ekstraklasie jeszcze nie było. Bezbramkowymi remisami zakończyły się spotkania Śląska z Sandecją oraz Korony z Pogonią. Piast wygrywał 1:0 z Górnikiem Zabrze, jednak w 80' minucie mecz został przerwany, gdyż kibice gospodarzy wszczęli zamieszki na trybunach. Wiele wskazuje na to, że Piast w zasadzie przegra wygrany mecz, gdyż Górnik zgarnie trzy punkty walkowerem. Warto zadać pytanie, co siedzi w głowie kibiców z Gliwic?

***

Kolejny dzień zmagań w I. Lidze. Swoje spotkania wygrały GKS Tychy, Wigry Suwałki, Zagłębie Sosnowiec oraz Podbeskidzie. Dwa mecze zostały odwołane z powodu złego stanu murawy, w skutek opadów śniegu i niskich temperatur.

***

Maciej Dąbrowski wraca do Zagłębia Lubin! Zawodnik kilka dni temu rozwiązał swoją umowę z Legią Warszawa, dziś oficjalnie powrócił do dolnośląskiej drużyny!

***

Michał Probierz 2020! Trener podpisał nową umowę z Cracovią.

ŚWIAT

Real Madryt zaczyna wracać na właściwe tory. Po gorzkiej porażce z Espanyolem, wczoraj piłkarze Zidane'a pokonali w derbach Madrytu Getafe 3:1. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, jedno trafienie dołożył Gareth Bale. W pozostałych spotkaniach La Liga, wygrana Girona, Sevilla, oraz Leganes. Remisem 1:1 zakończył się mecz La Coruny z Eibarem.

***

West Brom z Grzegorzem Krychowiakiem na pokładzie jest coraz bliżej pożegnania się z Premier League. Borsuki po raz kolejny tracą punkty, tym razem przegrali z Watford 0:1. Polak zagrał 80 minut i nie pokazał niczego szczególnego. Kolejne zwycięstwo odnotowuje Liverpool, drużyna Jurgena Kloppa pokonała Newcastle 2:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Dziś będziemy świadkami hitu, Manchester City podejmie na własnym boisku Chelsea,

***

Trwa kolejka hitów w Serie A. Lazio przegrało na własnym boisku z Juventusem 0:1, bramkę w 93' minucie zdobył Dybala. Powrót na boisko zaliczył Arek Milik, Polak w 75' minucie wszedł na plac gry w spotkaniu przeciwko Romie. Rzymski klub pokonał Neapolitańczyków aż 4:2. Całe spotkanie rozegrał również Piotr Zieliński. Już dzisiaj derby Mediolanu!

***

Teodorczyk z dubletem! Polak się odblokował i znów hurtowo strzela bramki. Tym razem Teo trafiał do siatki w meczu przeciwko Waregem.

***

Zgodnie z informacjami włoskich mediów, Bayern Monachium jest zainteresowany zakontraktowaniem Gabriele Corbo.

***

Będziemy  świadkami bomby transferowej? Według dziennikarzy, Manchesteru United chce zakontraktować bramkarza FC Barcelony, ter Stegena! Cena? 90 milionów euro