Boniek: „To nie była kompromitacja, tylko nieudane mistrzostwa”

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, skomentował niepowodzenie Biało – Czerwonych na Mundialu w Rosji.

Kadrowicze Adama Nawałki jechali na mistrzostwa świata z jednym celem – wyjść z grupy. Co więcej, w raporcie przygotowanym przez byłego selekcjonera można było znaleźć warianty w przypadku gdyby Polsce udało się wyjść z grupy. Wydaje się, że Nawałka był pewny wyjścia z grupy, tymczasem przeliczył się. Polska reprezentacja grała jedną z najgorszych piłek na całych mistrzostwach. Jeden z portali sportowych z klasyfikował Polskę na 32 miejscu najlepszych drużyn na Mundialu. Oznacza to, że byliśmy najgorsi w Rosji! Nawet Panama okazała się lepsza od nas. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, był gościem Prawdy Futbolu Youtubowego kanału Romana Kołtonia. Przyznał on, że z Japonią zagraliśmy poprawnie, a ostatnie 10 minut to nie była kompromitacja Polski lecz Japonii, która miała pewne wyjście z grupy.

Z Japonią zagraliśmy poprawie. Przez ostatnie 10 minut kompromitowali się Japończycy, a nie Polacy. Przykładowo gra Lech z Legią i Lech prowadzi 1:0 i jest mało czasu do końca. Drużyna z Poznania ma piłkę i rywale ich nie atakują, to co ma zrobić Lech i co miała zrobić Polska. Widzieliśmy, ze na mundialu już nie gramy, to co mieliśmy nie wiadomo jak ich atakować, przecież chcieliśmy wygrać mecz.

Moim zdaniem to nie była kompromitacja. To były nieudane mistrzostwa świata, graliśmy na mundialu, a nie z jakimiś słabymi drużynami. Turniej dla nas się ograniczył do pierwszego meczu, później to były już jego konsekwencje. W raporcie znalazłem odpowiedź na pytanie, dlaczego to spotkanie przegraliśmy.

źródło: Prawda Futbolu