Japonia finalistą Pucharu Azji!

Poznaliśmy pierwszego finalistę rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Pucharu Azji. W pierwszym z rozgrywanych półfinałów, "Samurajowie" pokonali reprezentację Iranu 3:0.

Pierwsze połowa zapowiadała się na wyrównany pojedynek. Ta zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak obie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Wynik spotkania w 56 minucie otworzył Yuyo Osako, który 10 minut później, z rzutu karnego podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 90 minucie trzecią bramkę dla Japończyków zdobył Genki Haraguchi.

Japończycy mogą spokojnie czekać teraz na rezultat drugiego półfinału, w którym jutro zmierzą się drużyny Kataru, oraz gospodarzy – Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Finał zostanie rozegrany w piątek w Abu Zabi.

Iran 0:3 Japonia

56. Ósako (Haraguči), 67. Ósako (kar.), 90+2. Haraguči (Minamino)

Iran: Baíranvánd – Rezajián, Púralígandží, Kanání (71. Torabí), Mohammadí – Ebrahimí, Hadžsáfí – Džahánbachš, Dadžagá (71. Ghoddos), Amirí (58. Ansárífárd) – Azmún
    Rezerwowi: Abadzáde – Ansárífárd, Gafúrí, Ghoddos, Hosejní, Češmí, Montazerí, Nurolahí, Šodžaí, Torabí, Niazmand

Japonia: Gonda – Sakaj (73. Muroja), Tomijasu, Jošida, Nagatomo – Doan (89. Ito), Šibasaki, Endo (60. Šiotani), Haraguči – Ósako, Minamino
    Rezerwowi: Higašiguči, Schmidt – Inuj, Ito, Kitagiwa, Makino, Miura, Muroya, Muto, Sasaki, Šijotani

Autor: Mateusz Ditrich