Sensacja w Pucharze Włoch! Juventus odpada z rozgrywek

Po sensacyjnej wysokiej porażce AS Romy, również dominator włoskich boisk Juventus, pożegnał się z rozgrywkami o Puchar Włoch, przegrywając z Atalantą Bergamo.

Mecz między Atalantą a Juventusem na Stadio Atleti Azzurri d’Italia w Bergamo zapowiadano, jako prawdziwy hit. Dwie najlepsze ofensywy Serie A. Cristiano Ronaldo kontra będący w niesamowitej formie Duvan Zapata.

Spotkanie w początkowych fragmentach nie porywało, a jedynymi wartym odnotowania  zdarzeniami  były kontuzje Josipa Iličića i Giorgio Chielliniego. Doświadczonego Włocha zastąpił Jao Cancelo, który kilka minut później stracił piłkę w środku pola, a błyskawiczną kontrę Atalanty wykończył celnym strzałem Timothy Castagne. Będąca na fali ekipa z Bergamo,  po 2 minutach podwyższyli prowadzenie dzięki precyzyjnemu uderzeniu Duvana Zapaty. Wobec błędów swoich piłkarzy, nerwów nie potrafił opanować trener Starej Damy, Massimiliano Allegri, którego sędzia odesłał na trybuny. Drużyny schodziły do szatni, widząc na tablicy wynik 2:0.

Drugą połowę Juventus starał się zacząć mocno, ale brakowało celności. Nie pomogło nawet wprowadzenie Douglasa Costy i Miralema Pjanica Tempo spotkania w drugiej części nieco spadło i wydawało się, że do końca spotkania nic się już nie wydarzy. W 86. minucie fatalny błąd popełnił jednak defensor Juventusu, Mattia De Sciglio, podając piłkę do Duvana Zapaty. Kolumbijczyk nie miał problemu z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego i ustalił wynik ćwierćfinałowego meczu Coppa Italia na 3:0.

Atalanta 3:0 Juventus

Bramki: 37. Castagne, 39. Zapata, 85. Zapata

Atalanta: Berisha – Tolói, Djimsiti, Palomino (Masiello 89.) – Hateboer, Freuler, De Roon (Gosens 90.), Castagne – Gómez, Iličić (Pasalić 26.), Zapata

Juventus: Szczęsny – De Sciglio, Rugani, Chiellini (Cancelo 27.), Sandro – Bentancur, Khedira (Pjanić 70.), Matuidi – Bernardeschi, Ronaldo, Dybala (Costa 62.)