Solari: W piłce trudno rozmawiać o sprawiedliwości

Real Madryt w środę wieczorem zremisował 1:1 z FC Barceloną w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Króla. Szkoleniowiec Królewskich, Santiago Solari, na pomeczowej konferencji prasowej stwierdził, że był to mecz pełen jakości.

Klub ze stolicy Hiszpanii już w 6. minucie spotkania objął prowadzenie po bramce Lucasa Vasqueza, któremu asystował Karim Benzema. Pierwsza połowa zdecydowanie przebiegała na korzyść madrytczyków, ale w drugiej części gry to Duma Katalonii pokazywa się z dużo lepszej strony i dzięki temu w 57. minucie zdobyła wyrównującą bramkę. Autorem gola został Malcom

– W piłce trudno rozmawiać o sprawiedliwości. Mieliśmy sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie, również w drugiej, szczególnie w końcówce. W pierwszej połowie klarowne sytuacje miał Viní, potem Gareth, Toni Kroos, uderzenie głową. Jednak przede wszystkim wydaje mi się, że to był wspaniały mecz. To było bardzo piękne spotkanie z wielką jakością na murawie. Porażka z października 1:5? Porównania zawsze są bezowocne. Wydaje mi się, że dzisiaj pokazaliśmy, że ta grupa zawodników pracuje z tą pewnością, że ta grupa pracuje z wielką powagą.

Rewanżowe spotkanie Pucharu Króla odbędzie się 27 lutego na Santiago Bernabeu.

Źródło: Real Madryt