Świetny mecz Polaków z Sampdorii!

Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty zanotowali po jednej asyście w wygranym meczu przez Sampdorię 2:1!

Prawy obrońca reprezentacji Polski asystował przy bramce Fabio Quagliarelli w czwartej minucie. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców w jedenastej minucie, lecz tym razem Włochowi asystował Linetty. Gospodarze w drugiej połowie zdobyli kontaktową bramkę, lecz po interwencji systemu VAR trafienie to zostało anulowane. W 95. minucie SPAL ponownie trafiło do siatki, a tym razem bramka została uznana prawidłowo.

Szczęśliwcem okazał się Jasmin Kurtić. Tuż przed końcem spotkania z boiska wyleciał reprezentant Polski, Thiago Cionek. Zarówno Karol Linetty, jak i Bartosz Bereszyński zagrali w pełnym wymiarze czasowym. Sampdoria zajmuje ósmą pozycję z 39 punktami na koncie. Podopieczni Marco Giampaolo wciąż mają realną szansę na grę w europejskich pucharach.

UC Sampdoria – SPAL 2013 (2:1)

Bramki –  4. Quagliarella (Bereszyński), 11. Quagliarella (Linetty) –  95. Kurtić

Czerwona kartka: Thiago Cionek (SPAL – 97. minuta)

Spal: Viviano – Cionek, Bonifazi, Felipe (83. Antenucci), Fares – Valoti, Schiattarella (55. Murgia), Missiroli, Kurtić – Petagna, Floccari.

UC Sampdoria: Audero – Sala, Colley, J. Andersen, Bereszyński, Linetty – Vieira, Praet (88. Murru), Saponara (59. Jankto) – Quagliarella (69. Defrel) – Gabbiadini.