'Oko na Mundial' - Podsumowanie dnia na MŚ U-20 [#1]

Za nami pierwszy dzień "polskiego" mundialu! Nasza reprezentacja zaliczyła falstart, Senegalczycy zniszczylu Tahiti, Włosi inkasują trzy punkty, zaś Japonia podzieliła się punktami z Ekwadorem.

R E K L A M A

Podsumowanie "Oko na mundial" codziennie o godzinie 23:00

O godzinie 18:00 oficjalnie zaczęły się mistrzostwa świata do lat 20. W meczu "polskiej" grupy, Senegal pokonał bardzo słabe Tahiti 3:0, hat-trickiem popisał się Sagna, który tym samym dał jasny sygnał, że chce walczyć o koronę Króla Strzelców tego turnieju. Tahiti nie pokazało nic, totalne, pełne ZERO. Nie oddali ani jednego, choćby niecelnego strzału na bramkę rywala.

***

W drugim meczu, Włosi wygrali z Meksykiem 2:1 w rozgrywkach grupy B. Europejczycy wyszli na prowadzenie po golu Fratessiego, który zakończył kapitalną akcję drużyny, w drugiej połowie do wyrównania doprowadził De La Rosa, który wykorzystał błąd defensywy Włochów i wyrównał stan meczu. W drugiej połowie zwycięskiego gola dla Italii zdobył Ranieri.

***

Reprezentacja Polski zagrała beznadziejnie i przegrała z reprezentacją Kolumbii. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.

***

W drugim meczu grupy B, Japonia podzieliła się punktami z Ekwadorem. Pod koniec pierwszej połowy do własnej bramki trafił Tagawa i Ekwador objął prowadzenie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu, wynik mógł podwyższyć Rezabala, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza z 11. metra. W 68. minucie meczu Yamada wyrównał stan spotkania.