Krystian Bielik świętuje wraz z kolegami awans do Championship

Charlton Athletic może już świętować awans do Championship! Mocno przyczynił się do tego również Polak, Krystian Bielik.

Drużyna z Londynu skończyła sezon zasadniczy na 3 miejscu i dostała się do play-offów na uprzywilejowanej pozycji, podejmując Doncaster Rovers. W obu tych meczach Krystian Bielik wybiegł w wyjściowym składzie, a w rewanżu strzelił nawet bramkę! Charlton o bezpośredni awans na zaplecze Premier League walczyło z Sunderland. Mecz zakończył się wygraną Charlton 2:1 po golu w ostatniej minucie meczu. Polak również zagrał pełne 90 minut. Krystian Bielik w zakończonym już sezonie ligowym był jednym z kluczowych elementów układanki byłego reprezentanta Anglii, Lee Bowyera, rozgrywając 34 spotkania w League One, dokładając dodatkowo 4 gole i 2 asysty.

Przypomnijmy, że Krystian Bielik jest zawodnikiem Arsenalu, a na trzecim poziomie rozgrywkowym Anglii gra na zasadzie rocznego wypożyczenia. Sam zawodnik nie wie gdzie będzie grał w następnym sezonie. Przebicie się do składu Arsenalu może być trudne, 21-latek jeszcze nigdy nie wystąpił w meczu Premier League. Angielskim mediom Bielik powiedział, że gra w Charlton sprawia mu przyjemność, ale nie myśli o ofertach, tylko koncentruje się na grze oraz na nadchodzących mistrzostwach Europy do 21 lat. Młody Polak będzie walczył o miejsce w wyjściowej "11" u Czesława Michniewicza, a dobry turniej w jego wykonaniu może znacznie podnieść jego wartość na rynku piłkarzy.