Asysta Rafała Augustyniaka w lidze rosyjskiej

Ural Jekaterynburg wygrał 3:0 (1:0) z Achmatem Grozny w 2. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. W zespole gospodarzy asystę zaliczył Rafał Augustyniak.

Tuż przed przerwą Urał Jekaterynburg wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Vladimir Iljin po asyście Rafała Augustyniaka. Polak doskonale dograł głową do 27-letniego napastnika, natomiast ten bez żadnych problemów wpakował piłkę do siatki. Po przerwie wynik podwyższyli Othman El Kabir oraz Yuri Bavin.

Augustyniak trafił do Uralu w czerwcu tego roku z Miedzi Legnica na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał z rosyjskim klubem 3-letni kontrakt, a kwota transferu wyniosła pół miliona euro. Warto dodać, że to drugie spotkanie w lidze rosyjskiej polskiego pomocnika w pełnym wymiarze czasowym.