Aleksandar Vuković ma problem! Dwóch ważnych zawodników doznało kontuzji

Trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković, ma spory problem. Dwóch ważnych zawodników w jego drużynie doznało kontuzji. Informację na temat urazów przekazał klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Pierwszym piłkarzem, który doznał kontuzji jest Cezary Miszta. Młody bramkarz nabawił się urazu kolana podczas piątkowego treningu i będzie pauzował przez kilka tygodni.

– Podczas piątkowego treningu Cezary Miszta doznał kontuzji kolana. Badania wykazały częściowe uszkodzenie więzadła pobocznego stawu kolanowego. Bramkarza Legii czeka kilkutygodniowa przerwa w grze – czytamy w komunikacie klubu opublikowanym na stronie „Legia.com”.

Kontuzjowany jest też Paweł Wszołek. Doświadczony skrzydłowy ucierpiał w meczu z Lechią Gdańsk w PKO BP Ekstraklasie, który odbył się w sobotę wieczorem. „Wojskowi” zwyciężyli to starcie 2:1 przy Łazienkowskiej. W tym meczu Wszołek pokazał się z dobrej strony. Strzelił gola i zaliczył asystę przy trafieniu Tomasa Pekharta. W 69. minucie opuścił murawę z powodu problemów zdrowotnych.

– Paweł Wszołek doznał kontuzji podczas wygranego 2:1 meczu z Lechią Gdańsk w ramach 27. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Skrzydłowy nie był w stanie kontynuować gry i opuścił murawę w 69. minucie. Przeprowadzone badania wykazały uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda. Paweł Wszołek będzie pauzował przez kilka tygodni – brzmi komunikat.

W obecnym sezonie Miszta rozegrał 12 meczów w PKO BP Ekstraklasie, puścił 17 bramek i zanotował 4 czyste konta. Jego kontrakt z Legią Warszawa jest ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Wszołek natomiast wystąpił w 9 meczach w PKO BP Ekstraklasie, strzelił 4 gole i zanotował 2 asysty. Skrzydłowy zimą został wypożyczony z Unionu Berlin do zespołu z Warszawy, ponieważ w Niemczech nie mógł liczyć na regularne występy.

Stołeczny klub odbił się od dna i gra coraz lepiej. Aktualnie zespół znajduje się na dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów na koncie. W następnej kolejce podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30.

Źródło: Legia.com