Chelsea Londyn lepsza od Milanu w środowym hicie! The Blues nie dali żadnych szans mistrzowi Włoch

Wydawało się, że znajdujący się w dobrej formie Milan wygra na Stamford Bridge z Chelsea Londyn w środowym hicie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna… „The Blues” wygrali u siebie 3:0 z ekipą „Rossoneri”.

Chelsea Londyn grała na miarę oczekiwań od samego początku spotkania. Podopieczni Grahama Pottera próbowali strzelić gola i w końcu im się udało pokonać golkipera Milanu w 24. minucie. Gola dla gospodarzy zdobył Wesley Fofana. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się też Pierre-Emerick Aubameyang i Reece James. Klub z Londynu pokazał się z bardzo dobrej strony w tym starciu.

– Zaczęliśmy trochę nerwowo, może przez pierwsze pięć minut, co jest prawdopodobnie wynikiem tego, że naprawdę chcieliśmy dobrze sobie radzić – powiedział na konferencji prasowej trener Chelsea Londyn Graham Potter, cytowany na Twitterze przez oficjalną stronę „UEFA”.

– Potem zobaczyliśmy duży apetyt moich zawodników, przejęliśmy nad nim kontrolę i zaoferowaliśmy zagrożenie – dodał nowy trener „The Blues”.

– W drugiej połowie trochę ucierpieliśmy, ale to jest dobre. Wtedy drugi gol dał nam chwilę wytchnienia. Ogólnie nie mogę narzekać. Zanotowaliśmy czyste konto i strzeliliśmy trzy gole – skomentował.

INNE ŚRODOWE MECZE W 3. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW

W innych środowych meczach również dużo się działo. Dobre było starcie m.in. Manchesteru City z Kopenhagą. „The Citizens” nie dali żadnych szans rywalom z Danii i pokonali ich 5:0.