Cristiano Ronaldo zamknął usta krytykom! Portugalczyk z pięknym golem w Premier League

We wtorek Manchester United grał zaległy mecz 18. kolejki angielskiej Premier League z Brighton. „Czerwone Diabły” pokonały zespół „Mew” 2:0 (1:0). Piękną bramkę w tym meczu strzelił Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo w ostatnim czasie znalazł się w ogniu krytyki. Portugalczyk nie był w dobrej formie. Doświadczony napastnik nie mógł wpisać się na listę strzelców. 5-krotny zdobywca Złotej Piłki często się wściekał i nie pomagał tym drużynie. Był krytykowany przez media, kibiców i byłych piłkarzy.

We wtorek mistrz Europy z 2016 roku zamknął usta krytykom. Manchester United grał na Old Trafford z Brighton, w którym występuje Jakub Moder. Gospodarze wygrali to spotkanie. Pierwszy gol padł w 51. minucie. Po świetnej indywidualnej akcji gola zdobył Ronaldo. Reprezentant Portugalii zebrał piłkę, minął rywali i mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W doliczonym czasie gry wynik podwyższył Bruno Fernandes. Ofensywny pomocnik wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał golkipera gości.

Zespół Grahama Pottera nie dokończył tego meczu w pełnym składzie. Od 54 minuty drużyna grała bez Lewisa Dunka, który został ukarany przez sędziego czerwoną kartką za faul na Anthonym Elandze.

Dla Ronaldo była to 9. bramka w obecnym sezonie angielskiej ekstraklasy. Został również wybrany również najlepszym zawodnikiem meczu.

– Z powrotem w grze! Nikt się nie poddaje i jest tylko jeden sposób, aby wrócić na właściwe tory. To ciężka praca, praca zespołowa oraz poważna praca. Nic innego się nie liczy. Do boju diabły – napisał 37-latek w mediach społecznościowych.

Podopieczni Ralfa Rangnicka znajdują się na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów na koncie. W najbliższą niedzielę zespół z czerwonej części Manchesteru zmierzy się na wyjeździe z Leeds United Mateusza Klicha. Mecz 26. kolejki zaplanowano na godzinę 15:00.

Źródło: Manchester United/Cristiano Ronaldo – Twitter