EURO U-21: Niedziela bez niespodzianek

Udany początek Euro U-21 w wykonaniu reprezentacji Niemiec i Włoch. Dwójka faworytów młodzieżowych mistrzostw Europy zainaugurowała swój udział w imprezie od zwycięstw 2:0 z Czechami oraz Duńczykami.

Pierwsze spotkanie rozgrywane w Tychach stało na bardzo dobrym poziomie. Pierwszy gol padł tuż przed końcem pierwszej połowy. W 44. minucie gry Mitchell Weiser podał do Maxa Meyera, a niemiecki pomocnik płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Drugi cios reprezentacja Czech otrzymała tuż po przerwie. W 50. minucie rywalizacji Serge Gnabry znalazł się sam przed bramkarzem i z zimną krwią posłał piłkę do siatki. Niemcy powinni odnieść jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, lecz w 85 minucie napastnik Davie Selke zmarnował rzut karny.

W drugim spotkaniu rozgrywanym w Krakowie Italia ostatecznie pokonała Danię 2:0. Ozdobą meczu bez wątpienia było trafienie Pellegriniego z przewrotki. Dania bardzo starała się o zdobycie wyrównującej bramki, jednak to Włosi cztery minuty przed końcem spotkania podwyższyli prowadzenie na 2:0. W 86 minucie wrzutkę z lewego skrzydła wykończył Petagna.

W środę Niemcy grają z Danią, a Włosi z Czechami.