Fornalik opuszcza tonący statek!

  Waldemar "King" Fornalik oświadczył, że po ostatnim meczu rundy zasadniczej pożegna się z posadą trenera Ruchu Chorzów! 

  Jak informuje portal niebiescy.pl szkoleniowiec Niebieskich wydał oświadczenie, iż po meczu 30 kolejki, w którym Ruch zmierzy się w Poznaniu z Lechem przestanie pełnić swoje obowiązki. Z całą pewnością na decyzję trenera spory wpływ miały ostatnie wydarzenia pozaboiskowe i ciągłe zawirowania wokół Ruchu m.in. odjęte punkty oraz protesty zawodników w związku z istniejącymi zaległościami finansowymi. Mgiełką tajemnicy owiana była również absencja Patryka Lipskiego w meczu z Pogonią Szczecin. Są tacy, którzy twierdzą, że to fakt wysłania wniosku o rozwiązanie kontraktu z winy klubu a nie rzekomy uraz był przyczyną braku pomocnika U-21 w ostatnim meczu chorzowian.

  Nie mniej jednak kibice chorzowskiej drużyny głęboko wierzyli, że "King" pomoże utrzymać ich ukochany zespół w ekstraklasie. Niestety te nadzieje okazały się płonne. Fornalik poinformował o swojej decyzji w dniu 97 urodzin czternastokrotnego mistrza Polski. Czyżby były selekcjoner przeczuwał nadchodzącą katastrofę i nie chciał firmować ewentualnego spadku, który po ostatnich dwóch porażkach znów zaczął zaglądać Ruchowi w oczy? Oto co zamieścił w swoim oświadczeniu:

  Po 2,5 roku mojej pracy w Chorzowie nadszedł czas na podjęcie trudnej decyzji – sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy – w tym szczególnie ostatnich dni – sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować. 

   

   

  Redakcja

  fot. pressfocus

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również

  Di Lorenzo zostanie w Napoli?

  Włoski dziennikarz Nicolo Schira przekazał na swoim oficjalnym Twitterze...

  Oficjalnie: Zagłębie Lubin zatrzymało wielki talent!

  Zagłębie Lubin wydało oficjalny komunikat w sprawie przyszłości młodego...

  Chelsea Londyn chce gwiazdę Lipska!

  Zdaniem włoskiego dziennikarza Nicolo Schiry Chelsea Londyn pracuje nad...

  Napoli zatrzyma bramkarza! Jest porozumienie

  Alex Meret zostaje w Napoli - poinformował na swoim...