Gasperini na dłużej w Atalancie!

0
85

Stadio Atleti Azzurri'd Italia nadal będzie mógł skandować nazwisko swojego trenera. Gian Piero Gasperini porozumiał się z zarządem Atalanty w kwestii nowego kontaktu.

Włoch został zatrudniony przez zarząd Atalanty w czerwcu poprzedniego roku. Ten ruch okazał się być strzałem w dziesiątkę. Klub z Lombardii z Gasperinim na ławce stał się sensacją ligi, która zajmuje obecnie piąte miejsce, premiowane awansem do Ligi Europy. Początki nie były tak łatwe. Przed meczem z Genoą szkoleniowiec mógł zostać zwolniony, ale zarząd postanowił mu dać szansę. Jak widać, ta decyzja okazała się kluczowa.

Gasperini podpisał umowę, na mocy której będzie pracował w zespole z Bergamo do końca czerwca 2020 roku.

"To jest historyczny dzień dla Atalanty. Jestem szczęśliwy z powodu przedłużenia mojej umowy, choć początek mojej przygody na to nie wskazywał. Wszyscy, włącznie z kibicami, byli bardzo ważni w tym sezonie, ale musimy skończyć nasze zmagania. Piąte miejsce jest celem minimum." – skwitował 59-latek tuż po podpisaniu umowy.

Atalanta jest szóstym klubem, który prowadzi Gasperini. Wcześniej prowadził on Genoę, Palermo, Inter, Crotone i młodzieżową drużynę Juventusu.

 

Aleksander Bernard

źródło: Goal

fot. Italy24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here