Gigantyczna oferta za wykup Arsenalu!

0
90

Cała piłkarska Anglia żyje ‘breaking newsem’ z piątku. Sprawa dotyczy wielkiej oferty za wykup praw własnościowych do Arsenalu!

Nadejdą lepsze czasy dla Arsenalu? Wszystko za sprawą gigantycznej oferty jaka leży na stole Stana Kroenke, głównego udziałowca klubu z Emirates Stadium. Amerykański biznesmen otrzymał od Alishera Usmanova propozycję opiewającą na miliard funtów w zamian za wykupienie akcji, dzięki czemu Rosjanin stałby się głównym udziałowcem Arsenalu. Brytyjskie ‘Sky Sports’ poinformowało, że Kroenke najprawdopodobniej odrzuci ofertę Usmanova, który obecnie posiada zaledwie 30% własności klubu.

Stan Kroenke od długiego czasu traktuje londyński zespół tylko i wyłącznie jako maszynkę do robienia pieniędzy. Przejęcie Arsenalu przez Usmanova, którego majątek szacuje się w granicach 12 miliardów funtów  najpewniej przyniosłyby ‘Kanonierom’ lepsze chwile. Rosjanin niejednokrotnie podkreślał i udowadniał, że nie zawahałby się zainwestować w drużynę sporej sumy pieniędzy bez których w dzisiejszym futbolu ani rusz.

Na chwilę obecną pozostaje nam jedynie obserwować i czekać na ruch ze strony Stana Kroenke.

 

źródło: Sky Sport

fot. The Independent

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here